V přátelském utkání triumfoval A - dorost nad divizním Benešovem | SK Slavia Praha

V přátelském utkání triumfoval A - dorost nad divizním Benešovem

EDEN - K předposlednímu přípravnému utkání si náš A dorost pozval hosty z divizního Benešova. Od počátku utkání se naši hráči snažili o aktivní pojetí hry, ale moc jim to nevycházelo. Velké množství zbytečných ztrát míčů, ze kterých pramenilo i zbytečné chybování při obranné činnosti, vedli k poměrně neurovnané hře...

Slavia „A“ dorost – SK Benešov „muži“ 4:1 (1:0), 25.02.2009, přátelské utkání v Edenu
Branky:
Přeučil, Mareš 2x, Hanousek
Slavia: Vahala – Procházka (65. Kučera), Komínek, Moc (70. Staněk), Palko (65. Novák) Přeučil, Hanousek, Vaněk,
            Zahálka (55. Mareš) – Balcar (30. Štefan), Mirkovič

K předposlednímu přípravnému utkání si náš A dorost pozval hosty z divizního Benešova. Od počátku utkání se naši hráči snažili o aktivní pojetí hry, ale moc jim to nevycházelo. Velké množství zbytečných ztrát míčů, ze kterých pramenilo i zbytečné chybování při obranné činnosti, vedli k poměrně neurovnané hře. Proto již v 10. minutě měli hosté první vyloženou šanci, při které z malého vápna trefili dobře postaveného Vahalu. Slávisté měli také šance, ale trefovali pouze tyč (Přeučil), nebo zakončení bylo nedůrazné (Mirkovič, Balcar, Zahálka). Ve 25. minutě si na hranici pokutového území převzal míč Přeučil, obešel dva protihráče a precizně zakončil svou individuální akci. Hosté zahrozili ještě jednou v prvním poločase, když hlavičku stopera hostů opět chytil dobře postavený Vahala.
Ve druhém poločase se naše hra změnila příchodem Mareše, který oživil levou stranu a svými průniky znamenal významné nebezpečí pro soupeřovu branku. Proto jsme se také dostali do dvoubrankového vedení, když v 68. minutě Mareš udělal kličku dovnitř hřiště a pravou nohou zakončil svou akci, 2:0. Hosté v těchto chvílích již nebyli tolik nebezpeční a naše mužstvo již mělo stálou převahu. V 75. minutě opět Mareš natáhl svou zbraň v podobě své levé nohy a nechytatelnou ranou zvýšil na rozdíl tří branek. A to ještě v 81. minutě si šikovně naběhl Mirkovič do pokutového území a jeho centr zužitkoval ve vedení 4:0 Hanousek. V závěru se povedlo výsledek korigovat i hostům a to když z 20 metrů trefili přesně dolní kout Vahalovi branky.

Hodnocení trenéra Peřiny: „Tentokrát i přes výhru nejsem s naším výkonem spokojen a to především v prvním poločase. Působili jsme velmi nervózně, nesourodě a některé chyby byly naprosto zbytečné, protože naši hráči málo komunikovali. Přesto mě těší střelecká potence Mareše, který se vrátil z reprezentačního srazu pokropen živou vodou a přinesl do naší hry potřebnou kvalitu.“