V Edenu podeváté vítězně (mp3, video) | SK Slavia Praha

V Edenu podeváté vítězně (mp3, video)

PRAHA/EDEN – Na podzim neztratila Slavia na domácí půdě ani bod a ve stejném duchu začala i jarní část. Díky hattricku Marka Jarolíma vedli sešívaní už 3:0, nakonec ale uhájili těsné vítězství 3:2.

Slávisté začali v první půli útočit na branku před červenobílým kotlem a jako by se chtěli před svými fanoušky hned po zimní přestávce předvést, začali svou tradiční kombinační hrou a dostali Plzeň pod tlak.

Jako první se prosadil ve 13. minutě Marek Jarolím, který po krásné individuální akci poslal z patnácti metrů míč pod břevno Ticháčkovy branky. O chvíli později pobavil ochozy Martin Vaniak, který svedl sprinterský souboj s Rezkem. U míče byl nakonec dříve než plzeňský útočník a zažehnal tak nebezpečný protiútok.

V minutě devatenácté zaúřadoval ale opět Marek Jarolím. Po akci nového útočného dua Besta-Fořt se dostal k míči, skákajícímu na velkém vápně a nekompromisně ho napálil do sítě.

Ve 33. minutě už mohlo být 3:0, v obrovské šanci se po chybě plzeňské obrany a nezištné přihrávce Jandy ocitl Besta, na poslední chvíli ale míč promáchl. Poté se hra vyrovnala a začala se prosazovat i Plzeň. První střela na Vaniaka ale mířila až ve 45. minutě a náš gólman s ní neměl problémy.

Po přestávce se i nadále hrála vyrovnaná hra převážně na středu hřiště, do velké šance se dostala plzeňská dvojice Petržela-Krbeček, z gólu se radovala ale opět Slavia. V 67. minutě dovršil Jarolím svůj hattrick brankou z penalty, která se pískala po zákroku brankáře Ticháčka na Petra Jandu.

Jako by ale třetí branka slávisty ukolébala a plzeňské naopak nabudila. Hráči v modrém získali na hřišti optickou převahu a v 83. minutě snížili na 1:3, když Mlika dorazil do prázdné brány míč vyražený gólmanem Vaniakem.

O čtyři minuty později mohlo být ještě hůře, ale Kolářova střela, která zapadla k tyči naší branky, přišla naštěstí až po odpískání faulu na Petrželu. Přesto se Plzeň ještě jednou radovala, a to v minutě 90., když Limberský z dvaceti metrů vymetl růžek Vaniakovy svatyně.

Jednogólové vedení už ale Slavia udržela a vede tak po 17. kole tabulku s náskokem devíti bodů.

„S hrou v první půli jsem spokojen, svoji převahu jsme dokázali vyjádřit i brankově. Plzeň se de facto k ničemu vážnějšímu nedostala,“ komentoval náš výkon trenér Karel Jarolím.

„Celkový dojem ze druhé půle ale není dobrý, nehráli jsme tak aktivně, asi pod dojemem toho, že se nemůže nic stát. Snadno jsme sice přišli ke třetímu gólu, ale hra rozhodně nebyla podle mých představ. Nakonec jsme rádi, že jsme uhájili tři body,“ dodával náš trenér.

„Odehráli jsme dva rozdílné poločasy. V první jsme podali opravdu bázlivý výkon, v defenzivě jsme hráli ustrašeně, Slavia vyhrávala osobní souboje, spokojen jsem rozhodně nebyl. Ve druhé půli se to ale změnilo, byli jsme důraznější, výsledek se nám podařilo zkorigovat. Nakonec jsme mohli brát i bod, přiznávám ale, že by asi nebyl zasloužený,“ řekl po zápase kouč Plzně Pavel Vrba.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 3:2 (2:0)
Branky: 13., 19., 67.(p) Jarolím – 83. Mlika, 90. Limberský
Slavia: Vaniak - Suchý, Hošek, Hubáček (kap), Švento – Trapp (46. Cissé), Jarolím, Janda (70. Belaid), Černý - Besta, Fořt (86. Pekhart)
Plzeň: Ticháček – Ševinský, Navrátil, Polák (46. Halama), Jiráček – Petržela, Horváth (kap), Limberský, Rezek (82. Varadi) – Kolář – Krbeček (69. Mlika)
ŽK: Navrátil, Jiráček, Ticháček
Diváci: 9 517