U19 vyhrála v Mostě - výsledky dorostu a žáků | SK Slavia Praha

U19 vyhrála v Mostě - výsledky dorostu a žáků

Přehled víkendových výsledků dorostenců a žáků (informace budou v průběhu týdne doplněny):

FK Baník Most - SK Slavia Praha 2:3 (1:0)
Branky:
30. Štefko, 64.Vodička – 50. Červenka, 79. Hurka (pen.), 88. Brůžek
Slavia U19: Měsíček - Šimkovský, Čepelák, Brůžek, Sudek (72.Tusjak) - Jílek, Zmrhal, Šimeček - Bazal (89. Mac), Červenka, Hurka

Na umělé trávě v tréninkovém centru mládeže v Souši se hrál fotbal plný osobních soubojů. V prvním poločase si vypracovala obě mužstva několik brankových příležitostí, ale gólově se prosadili jen domácí, kdy se ve 30. minutě krásnou střelou z 20 metrů trefil Štefko. V 50.minutě se po centru Šimkovského prosadil v pokutovém území Červenka a srovnal na 1:1. V 64. minutě se po závaru před slávistickou brankou nejlépe zorientoval Vodička a domácí se ujali vedení 2:1. V 79. minutě po faulu na Bazala vyrovnal z pokutového kopu Hurka. V závěru utkání po Bazalově střele rozhodl pohotovou dorážkou slávista Brůžek.

Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání plné osobních soubojů, což se potvrdilo. Jsem rád, že jsme se dokázali vyrovnat s agresivní hrou soupeře a v závěru vstřelit rozhodující branku,“ uvedl trenér Daniel Šmejkal.

U18
Bd Slavia-Jablonec 2:4 (2:1).
Branky:
25 Kolmistr, 45. Markovič
Slavia U18:Hrubeš,Herc,Berenreiter,Simič(84 Tesařík),Malcharek.Mac(56 Duga),Hrubý,Markovič (82 Caha),Šittich(49 Růžička),Synek,Kolmistr

V neděli jsme absolvovali první jarní zápas na trávě s hostujícím Jabloncem a byl to zápas zcela rozdílných poločasů. Zatímco 1. poločas jsme odehráli s maximálním nasazením a výborným přístupem většiny hráčů, ten druhý měl zcela opačný ráz. Jablonec se sice ujal již v 8 min. vedení, ale díky chytré rozehrávce Markoviče v 25 min. na Kolmistra bylo vyrovnáno. Poté se hrál zápas plný osobních soubojů s maximálním nasazením obou týmů. V závěru 1. poločasu kopal Markovič standardní situaci a míč skončil k údivu všech nakonec v brance. Slavia tak otočila vývoj zápasu a po 1.poločase jsme vedli 2:1. Ale to, jak hráči přistoupili ke 2. poločasu, je neomluvitelné. Především individuální chyby našich obránců byly neuvěřitelné a Jablonec tak během devíti minut zápas díky brankám v 60. a 69 min. otočil. V následujích minutách jsme si vypracovali několik slibných šancí, ale bohužel jsme byli v koncovce nedůrazní či nepřesní. Pak už jsme hráli v závěru na 3 obránce s maximálním rizikem a soupeř toho využil v podobě čtvrté branky na konečných 2:4.
„Jablonec vyhrál v Edenu zcela zaslouženě, respektuji soupeře díky fotbalové kvalitě a chápu,že hráči Jablonce byli o rok starší, přesto je neomluvitelné, jak jsme odehráli druhý poločas.Samozřejmě, že za klukama celý realizační tým pevně stojíme a doufám, že se zejména ze druhého poločasu hráči poučí. Za Slavii se musí hrát po celý zápas s úplně jiným nasazením a bojovností, pak přijde i větší fotbalová kvalita," uvedl trenér Miroslav Jíra.

U17

Most - Slavia 1:2

Branky Slavie: 20. Hudeczek, 75. Horáček

Slavia U17: Lukáš Zima – Vojtěch Maršík, Karel Charvát, Martin Hejno, Daniel Bady – Jan Prosek - Kristian Hudeczek, David Červený (51. Marek Hovorka), - Filip Drobílek (33. Luboš Horáček), Jan Peterka (59. František Liška), Jakub Šonka . Nevyužití náhradníci: Jakub Pachl, Matěj Svoboda, Ondřej Voska.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a vlastně po celé utkání udávali tempo hry. Potíže nám však dělal hrací povrch, neboť již trénujeme na trávě a nově položená umělka hru značně zpomalovala., což byla spíše výhoda pro soupeře. Těžko jsme se vyrovnávali s nepříjemnou a tvrdou hrou domácího mužstva. Přesto jsme si dokázali vytvořit mnoho brankových příležitostí. Do vedení jsme však šli až ve 20. minutě, kdy Šonka zestředu hřiště krásně hlavou prodloužil míč za soupeřovu obranu a vyslal tak Hudeczka do samostatného průniku do pokutového území. Ten nezaváhal a umístil míč do soupeřovy sítě – 1:0 pro Slavii. Ve 33.minutě jsme však ztratili koncentraci v obranné činnosti a nechali soupeře v našem pokutovém území vyrovnat na 1:1. Tímto výsledkem skončil i první poločas. Do druhé části jsme vstupovali s vědomím udržet nadále dosavadní tempo hry a přidat branky. Soupeř pokračoval ve svém způsobu hry a my v zahazování šancí. S blížícím se závěrem utkání přibývalo nervozity a domácí cítili šanci na příznivý výsledek. Branky jsme se dočkali až v 75.minutě, kdy Horáček převzal míč od Badyho na vlastní polovině. Prošel středem přes celé hřiště a nikým neatakován vyslal z 25m tvrdou a přesnou střelu k levé tyči – 2:1 pro Slavii. Do konce utkání už jsme soupeři nic nedovolili a tento výsledek si pohlídali.