U11: Druhá pozice na turnaji v Enschede

Výběr U11 absolvoval o velikonocích turnaj v nizozemském městě Enschede. Slávističtí mladíci odehráli na turnaji kvalitní utkání s domácími celky a v turnaji nakonec obsadili druhé místo.

Turnaj Victoria 28

Základní skupina:

AZ Alkmaar - SK Slavia Praha 3:0
De Graafschap - SK Slavia Praha 0:1 
Branka: Čížek (Korenc)
FC Groningen - SKS 0:2 
Branky: Vlček (Hrubý), Hrubý (Korenc)

Čtvrtfinále

Victoria 28 Enschede - SK Slavia Praha 0:4
Branky: 2x Otta (Belžík, Pilař), Sládek (Pilař), Čížek (Naskos)

Semifinále

Feyenoord Rotterdam - SK Slavia Praha 0:1
Branka: Korenc (Čížek)

Finále

AZ Alkmaar - SK Slavia Praha  2:0

Turnaj v Nizozemsku hodnotil asistent trenéra Pavel Foltýn: „Vstup do turnaje se nám hrubě nepovedl a na úvod jsme jasně prohráli s pozdějším vítězem AZ Alkmaar. V dalších utkáních (De Graafschap a Groningen) jsme bodovali naplno a postoupili z druhého místa ve skupině do čtvrtfinále. Tam nás čekal domácí výběr Victoria Enschede. Po jasné výhře jsme v semifinále narazili na silný Feyenoord Rotterdam. Velmi těžký zápas, kde měly šance oba týmy, jsme s trochou štěstí a díky silnému charakteru zvládli a po výhře 1:0 postoupili do finále.

Zde nás čekal znovu, asi nejlepší tým turnaje, AZ Alkmaar. Zhruba do poloviny zápasu jsme obstojně zvládali držet krok, ale dva slepené góly v druhé polovině zápasu nám vzaly, s ohledem na kvality soupeře, šanci na jakýkoli zvrat. Na turnaji jsme tedy obsadili skvělé druhé místo. Sehráli jsme tři velmi těžké zápasy (2x AZ Alkmaar, Feyenoord), které nás prověřily z hlediska rychlostních a silových schopností a řešení herních situací pod tlakem soupeře.

Nabité zkušenosti z těchto zápasů jsou velmi cenné, je nutné si díky nim nastavit zrcadlo a pracovat na zlepšení daných činností. V neděli jsme sehráli ještě dva přátelské zápasy s výběrem hráčů regionální akademie. Soupeř byl kvalitní, ale nás opustila forma z předchozího dne a podali jsme podprůměrný výkon. Nicméně celkově byl fotbalový víkend v Holandsku velkým přínosem, ať už z fotbalového hlediska, tak i ze zkušenosti z pobytu v kluků v hostitelských rodinách a poznání jiné fotbalové kultury, řekl k prodlouženému víkendu asistent trenéra U11 Pavel Foltýn.

Aktuálně

Juniorka: Hradec Králové otočil průběh zápasu

včera
V dalším kole Juniorské ligy cestovala juniorka Slavie do Hradce Králové. Sešívaní sice šli brzy do vedení, domácí ale utkání třemi góly otočili.

Teď se ukáže, jak jsme silní, ví trenér

před 2 dny
„Výsledek je pro nás strašné zklamání, stejně tak i výkon v první půli. Od první minuty se to pro nás neodvíjelo dobře. Musíme se omluvit početné návštěvě za výsledek a náš výkon,“ říká po prohře s Jabloncem trenér Trpišovský.

Chyběl pohyb a důraz, mrzí Milana Škodu

před 2 dny
Milan Škoda mohl srovnat stav zápasu s Jabloncem na 1:1, pokutový kop ale neproměnil. „Kdybych penaltu dal, tak jsme to ještě otočili," kál se útočník sešívaných.

Další články