Splnili jsme roli favorita, těší trenéra Šilhavého

PRAHA/EDEN ARÉNA - Slavia neponechala proti Hradci nic náhodě a už po první půli vedla v Edenu 3:0. Celkové čtyři branky pak zajistily nejen zisk tří bodů, ale také prodloužení série bez porážky. „Pokud by ta série nevedla ke kýženému konci, bude jen statistický údaj. Raději bych dokončil sezonu s titulem a bez prodloužené série,“ přiznává trenér Jaroslav Šilhavý.
„Pro nás potřebné tři body. Je to důležité vítězství, i když očekávané. Splnili jsme roli favorita a zaslouženě vyhráli,“ otevřel své zápasové hodnocení trenér Jaroslav Šilhavý. „První poločas byl kvalitnější než druhý, povedl se nám vstup do zápasu, kvalitou jsme dotlačili soupeře k chybám a podařilo se nám vstřelit tři góly,“ pokračoval.

„I do druhé půle se nám vstup vydařil, ale nebyli jsme stoprocentní v proměňování šancí. Špatně jsme řešili některé situace. Závěr jsme měli odehrát mnohem lépe, ne tak lehkovážně. Dali jsme sice jednu branku ale lidé, co přišli, si zasloužili víc,“ poukázal na slabiny ve hře trenér.

Slavia je o bod na druhé příčce. „Chtěli jsme snížit náskok Plzně, a naopak získat náskok 3 body na další soupeře. Ještě je ve hře 18 bodů. Cíl, který jsme si dali, tedy účast v pohárech, už bych počítal, že vyjde. Můžeme ale dosáhnout ještě dál, pereme se o titul, jsme v poháru. Musíme se teď hlavně zkoncentrovat na páteční zápas na Slovácku,“ dodal.

Plzeň si stále drží v čele bodový náskok a v příštím kole ji čeká Sparta. Slavia naopak hraje se Slováckem, které s Plzní změřilo síly v tomto kole. „Plzeň musí klopýtnout a my ne. Jestli to bude na Spartě, nevadilo by nám to. Slovácko bychom stejně sledovali, hrajeme ale trochu jinak než Plzeň. Viděli jsme, že se Slovácko nebálo, hrálo dobře kombinačně a sahalo i po bodu, ale Plzeň ukázala, že má kvalitu,“ uznal sílu svých konkurentů.

Slavia Hradec přesvědčivě přestřílela. „Každý chceme vyhrávat, dávat góly. Kluci jsou v pohodě, jsou na vítězné vlně, když to tam padá, je to jen dobře. Je to asi dané i způsobem hry, hrajeme to více vertikálně, nahoru. Hledíme dopředu na evropské soutěže a víme, jak tam týmy hrají. Pokud tam nebude intenzita hry, nemáme v Evropě co dělat,“ vysvětloval.

Trenér Šilhavý navíc prodloužil sérii bez porážky. Chce ji dotáhnout až do konce ligy? „Bylo by to nádherné, ale pokud by ta série nevedla ke kýženému konci, bude jen statistický údaj. Raději bych dokončil sezonu s titulem a bez prodloužené série,“ přiznává trenér.

Otázky se pak stočily na případné posily červenobílých a fyzickou sílu aktuálního kádru. „Fyzicky silný hráč nemusí být vždy vysoký. Může být i malý, ale hraje v tempu a intenzitě, nebojí se. Silní hráči jsou dobří do standardních situací, které rozhodují zápasy. V tom je naše síla. Takové do týmu chceme, jsou nesmírně důležití pro úspěch v Evropě. To bylo vidět v posledním zápase Juventusu, to se mi líbilo,“ prozradit Jaroslav Šilhavý.

Slavia bude navíc brzy hrát na svém vlastním stadionu. „Vedení se podařil husarský kousek. Kvůli tomu, že nebyl stadion náš, musíme letos například hrát poslední zápas jinde. Věříme, že v budoucnu bude okolí více využíváno pro naše tréninkové účely. I pro fanoušky je to důvod se bít za Slavii, toužili mít svůj stadion a teď to nastane,“ těší trenéra.

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články