Slávistky remizovaly na Spartě | SK Slavia Praha

Slávistky remizovaly na Spartě

V sobotu remizovaly fotbalistky Slavie se Spartou 2:2. Slávistky předvedly v utkání kvalitní výkon a nechybělo mnoho, aby nad téměř rok neporaženém soupeři zvítězily. Střetnutí mělo vysokou úroveň, hrálo se ve velkém nasazení. Duel byl rovněž dobrou přípravou na blížící se play-off...

V úvodu měla navrch Sparta, ale svou převahu v poli nedokázala zužitkovat. Naopak jsme se prosadili my. Rána Budošové z 9. minuty z přímého kopu do šibenice ještě v bráně neskončila. O čtvrthodinu později jsme už byli úspěšnější. Budošová ve středu hřiště vybojovala míč a vyslala do brejku Mocovou. Reprezentantka se příležitosti nezalekla a střelou k tyči otevřela gólový účet utkání. Ve 30. jsme vedení ztratili. Po hrubé chybě Markové se balónu zmocnila sparťanka Šmeralová, přihrála Doškové a ta s lehkostí vyrovnala. V závěru půle Sparta neustále tlačila, druhou branku jsme už ale díky brankářce Hasíkové neinkasovali.

Do druhé půle jsme vstoupili dobře a odměnou nám byla branka z 57. minuty. Pěničková po spolupráci s Budošovou uvolnila Chlumeckou, která překonala gólmanku Pincovou a strhla vedení zpět na stranu Slavie. Pojistit výsledek mohla v 78. posila ze Slovenska Ižová, ale její šanci zmařila dobrým zákrokem Pincová. V závěru si Sparta vynutila obrovský tlak a svou snahu korunovala akcí z 86. minuty, kdy unikající Mouchovou faulovala v pokutovém území slávistka Hejlová a rozhodčí proti nám nařídili pokutový kop. K penaltě se postavila Ciglbaurová a s přehledem vyrovnala na konečných 2:2.

"Hrálo se prestižní utkání se Spartou, která v lize již jedenáct měsíců neprohrála. Naším cílem bylo zde uhrát co nejpřijatelnější výsledek a vždy, když neprohrajeme se suverénní Spartou, několikanásobným mistrem, je úspěch. Vzhledem k průběhu a šancím je remíza zasloužená. Utkání mělo dobrou úroveň a oboustranné nasazení. Utkaly se dva nejlepší týmy v republice, navíc padaly branky, pro diváky to muselo být pohledné utkání,“ uvedl trenér Josef Duchek.

Sparta - Slavia 2:2 (1:1)
Branky: 30. Došková, 87. Ciglbaurová z pen. - 24. Mocová, 57. Chlumecká
Sestava Sparty: Pincová - Ciglbauerová, Matysová, Heroldová, Kohoutová (60 Fedorková) - Češpivová (60 Kladrubská), Mouchová, Šmeralová, I. Martínková - Došková, L. Martínková
Sestava Slavie: Hasíková - Hejlová - Marková, Petranová, Jeřábková (70. Šimanovská), Zubková - Chlumecká (83. Hreňová), Pěničková, Budošová, Ižová - Mocová (90. Kaplanová)
ŽK: 34. Budošová