Slávisté v dresu Česka

Definitivně poslední akcí byly pro některé hráče Slavie reprezentační srazy. S A-týmem Česka odcestovalo do Rakouska pět slávistů, za tým U21 pak hráli ve dvojzápase proti Rakousku tři hráči Slavie.

A-tým: Pětice slávistů v reprezentačním Áčku

Na závěr sezony čekala na český národní tým dvojice zápasů, svěřenci trenéra Karla Jarolíma se na soustředění v Rakousku utkali s Austrálií a Nigérií. Kouč Česka si do svého výběru vzal pět slávistů – Jakuba Jugase, Jana Bořila, Tomáše Součka, Jana Sýkoru a Josefa Hušbauera. V původním výběru trenéra byl také Jaromír Zmrhal, ten se však kvůli déle trvajícím problémům s kolenem z reprezentačních povinností omluvil.

Do prvního utkání s Austrálií naskočili v obraně Jakub Jugas a Jan Bořil, v záložní řadě pak Josef Hušbauer. Všichni tři odehráli celý duel, Jan Sýkora pak přišel do hry v 57. minutě. Český národní tým ale podlehl Austrálii vysoko 0:4.

Proti Nigérii hrála v základní sestavě jiná trojice, šanci dostali opět Jakub Jugas a Josef Hušbauer, které v záložní řadě doplnil Tomáš Souček, oba záložníci odehráli 65 minut. V 79. minutě pak nastoupil do duelu Jan Bořil. Česko porazilo Nigérii 1:0, jediná branka utkání padla po centru Vladimíra Coufala, který si našel Tomáš Souček, jehož hlavičku s velkými problémy vyrazil brankář Nigérie pouze před sebe, míč doklepl do sítě Tomáš Kalas.

U21: U dvou výher Lvíčat byli tři slávisté

Dva přípravné duely s Rakouskem odehrála Lvíčata. Do výběru trenéra Vítězslava Lavičky se dostali Matěj Chaluše, Daniel Trubač a Jan Kuchta. První zápas, který skončil výhrou Česka U21 3:0, odehrál Matěj Chaluš celý, Daniel Trubač odehrál druhý poločas, Jan Kuchta pak přišel do hry v 59. minutě. A byl to právě útočník sešívaných, kdo v nastavení utkání přidal tečku za vítězstvím Česka.

Jan Kuchta se prosadil také ve druhém utkání, tentokrát svou trefou rozhodl o výhře 3:2. Kromě něj nastoupili v základní sestavě také Daniel Trubač, který odehrál 59 minut, a Matěj Chaluš, ten hrál první poločas.

U16: S Běloruskem prohra a výhra

Do českého výběru U16 se dostalo pět hráčů Slavie. Do nominace si trenér Václav Kotal vybral Františka Matyse, Štěpána Starého, Tomáše Hájka, Lukáše Hroníka a Adama Toulu. První zápas odehrál Tomáš Hájek celý, v průběhu druhého poločasu pak přišli do hry všichni zbývající slávisté. Utkání skončilo výhrou Běloruska 1:0. 

Do druhého duelu naskočili Štěpán Starý, František Matys, Adam Toula a Lukáš Hroník v základní sestavě. První tři slávisté odehráli celé utkání, Lukáš Hroník 75 minut, Tomáš Hájek přišel do hry v 61. minutě. Adam Toula svou trefou pomohl k vysoké výhře 4:0.

Aktuálně

Pro Slavii rozhodl dlouhodobý zájem, říká Jaroslav Zelený

dnes
Ve čtvrtek se doladil jeho přestup, v pátek zdravotní prohlídka a tisková konference a už v neděli první zápas. Jaké jsou dojmy nové posily Slavie?

S přípravou panuje velká spokojenost, říká trenér Trpišovský

včera
Přátelským utkáním s Chotěboří zakončila Slavia první cyklus letní přípravy na novou sezonu. „Splnili jsme vše, co jsme chtěli," chválí si dosavadní průběh přípravy trenér Jindřich Trpišovský.

Pobavili jsme lidi, těší novice Vladimíra Coufala

včera
V exhibičním duelu proti Chotěboři si Vladimír Coufal připsal svůj první start v sešívaném dresu, Navíc zaznamenal dvě asistence. Krajního obránce potěšila vysoká návštěva: „Přijelo hodně slávistů, za to jsme rádi," měl radost nováček v dresu Slavie.

Další články