Slávisté rozhodli o výhře Česka!

DOHA/KATAR – Střelci Tomáš Souček a Jan Sýkora svými trefami rozhodli o výhře českého národního týmu na turnaji v Kataru, kořistí slávistických střelců se stal účastník nadcházejícího mistrovství světa z Islandu.
V základní sestavě trenéra Karla Jarolíma nastoupila dvojice záložníků Tomáš Souček a Josef Hušbauer. Právě první jmenovaný se postaral o úvodní trefu českého týmu. Ve vápně si našel dlouhý aut Filipa Nováka a z voleje uklidil míč do sítě.

V 62. minutě se na hřiště dostal Jan Sýkora, který vystřídal Josefa Hušbauera, a hned po třech minutách na hřišti poslal český tým do dvoubrankového vedení. V prostoru penaltového puntíku se dostal k míči, neváhal a z první prostřelil brankáře Islandu.

Hosté dokázali snížit v 77. minutě, po centru ze strany se hlavou prosadil Kjartan Finnbogason. Český tým ale už vedení udržel a Island porazil 2:1!

Z bývalých hráčů Slavie nastoupili v základní sestavě Antonín Barák, Jakub Jankto, Ondřej Čelůstka a Marek Suchý, ten vedl reprezentační výběr s kapitánskou páskou. Na závěrečné minuty se do hry dostal také debutant Robert Hrubý.


Aktuálně

Do nové sezony v historické trikoloře

dnes
Národní barvy. Červená, bílá a modrá. Tato kombinace bude Slavii provázet v celé sezoně.

Zemřel Jiří Žďárský, spoluhráč Bicana a Kopeckého

včera
V sobotu 14. července odešel do fotbalového nebe bývalý hráč Slavie Jiří Žďárský. Byl už jediným žijícím slávistou, který vyhrál titul mistra ligy v roce 1947 a hrál po boku legendárního Josefa Bicana.

Per-Egil Flo odchází do Švýcarska

včera
Krajní obránce Per-Egil Flo odchází do švýcarského Lausanne. V úterý byl mezi kluby finálně doladěn přestup norského zadáka.

Další články