Slavia se připojuje k projevům soustrasti

PRAHA – Fotbalový svět dnes zasáhla velice smutná zpráva. Ve věku nedožitých 90 let zemřel dlouholetý fotbalový funkcionář Rudolf Baťa. Vedení klubu a celá Slavie vyjadřuje pozůstalým a rodině upřímnou soustrast.
Dlouholetý hokejový rozhodčí působil v letech 1978 až 1996 jako generální sekretář fotbalového svazu a také jako člen disciplinární komise UEFA. Od roku 1996 zastával na Letné funkci mezinárodního sekretáře.

„Až přejdou pocity smutku ze zprávy, že nás opustil pan Rudolf Baťa, zůstanou jen ty hezké, na věčně rozesmátého fotbalového diplomata s velkým srdcem, uznávaného odborníka, kterého museli mít rádi snad úplně všichni. Nikdy nezapomenu, jak mě jako začínajícího funkcionáře uvedl mezi nejvyšší šéfy UEFA se slovy “tohle je můj kamarád ze Slavie”, načež ti přidali jednu židli ke společnému stolu a všechny dveře byly od té doby otevřené.

Celý život byl velkým fanouškem Sparty, který ale přesně věděl, kde jsou hranice rivality a kde už začíná společný zájem. Rudi mi bude scházet, čest jeho památce a upřímnou soustrast všem pozůstalým.“

Jiří Vrba
Generální sekretář SK Slavia Praha 

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Olomouce

dnes
Pojeďte podpořit Slavii v prvním kole ve venkovním zápase v Olomouci! Na místě bude v prodeji ještě 500 vstupenek.

Legendární kanonýr Pavel Kuka slaví 50. narozeniny

včera
Dnes slaví 50. narozeniny Pavel Kuka. Za celou slávistickou rodinu mu přejeme všechno nejlepší, hlavně zdraví, rodinnou pohodu a co nejvíce radosti se Slavií. Pavel Kuka patří mezi věrné diváky v Edenu, kde jako malý žáček s fotbalem začínal.

Juniorka: Vítězný obrat zápasu s Kolínem

před 2 dny
V dalším přípravném zápase cestovala juniorka do Kolína, kde se utkala s domácím divizním celkem. Sešívaní utkání zvládli otočit a zvítězili 2:1.

Další články