Slavia postupuje do čtvrtfinále Poháru ČMFS | SK Slavia Praha

Slavia postupuje do čtvrtfinále Poháru ČMFS

Slávističtí fotbalisté zvítězili ve čtvrtém kole Volkswagen Cupu na hřišti divizního Slavičína 6:0 a zajistili si postup do jarních bojů. Tři branky Slavie zaznamenal Karel Piták, dvakrát se prosadil kapitán Radek Bejbl, který se do sestavy vrátil po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty, a jeden gól vstřelil střídající...
Slávističtí fotbalisté zvítězili ve čtvrtém kole Volkswagen Cupu na hřišti divizního Slavičína 6:0 a zajistili si postup do jarních bojů. Tři branky Slavie zaznamenal Karel Piták, dvakrát se prosadil kapitán Radek Bejbl, který se do sestavy vrátil po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty, a jeden gól vstřelil střídající Lumír Sedláček. Oproti poslednímu ligovému utkání proti Opavě udělal trenér Csaplár ještě další dvě změny. Poprvé od nešťastného vyloučení se Slováckem nastoupil Patrik Gedeon a střetnutí s čistým kontem odchytal slovenský gólman Matúš Kozáčik. Čtvrtfinále je na programu 20. dubna 2005.

„Splnili jsme roli favorita a postupujeme. Utkání bylo kvalitní, předvedli jsme dobrý ofenzivní fotbal,“ prohlásil po zápase trenér Slavie Josef Csaplár. „Měli jsme šance i v první půli, nakonec jsme se ale prosadili hlavně v té druhé, i když góly dávali záložníci,“ pokračoval. „Na konci už jsme soupeře zlomili a přidali tři branky,“ uzavřel kouč.

„Splnili jsme povinnost a postupujeme. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Máme teď velkou šanci, hodně prvoligových týmů už vypadlo,“ neskrýval po zápase radost Lumír Sedláček. Hrdinou střetnutí se stal Karel Piták, který vstřelil hattrick. „Věděli jsme, že nesmíme soupeře podcenit a poctivě jsme se na utkání připravovali,“ řekl pravý záložník. Duel se hrál v dobré atmosféře. „Bylo tu hodně diváků, pro domácí to byl svátek,“ podotkl Sedláček.

První branku dali slávisté po půlhodině hry, po spolupráci s Lukášem Doškem a Zbončákem se prosadil Piták. „Byl to důležitý gól, spadla z nás nervozita,“ poznamenal střelec. Na 2:0 zvýšil ve dvacáté minutě druhého poločasu kapitán Radek Bejbl. „Potom už bylo skoro rozhodnuto,“ konstatoval Sedláček.

V závěru utkání slávisté zcela dominovali a na stadionu ve Slavičíně si otevřeli střelnici. „Hra už byla taková volnější, nebránilo se tak jako v první půli,“ vysvětlil Sedláček. „Hrálo se na jednu bránu,“ souhlasil Piták, jenž v poslední minutě dovršil hattrick. „Všechny góly byly pěkné, ale nejhezčí dal asi Sedy,“ pochválil spoluhráče Piták. O jakou trefu šlo? „Klasika, zase z přímáku,“ prohodil s úsměvem Sedláček.