Slavia porazila Mladou Boleslav | SK Slavia Praha

Slavia porazila Mladou Boleslav

MLADÁ BOLESLAV - Ve 12. ligovém kole zvítězila Slavia v neděli pozdě večer na hřišti Mladé Boleslavi 3:1 a dokonale jí tak vrátila porážku z letošního jara. Hosté se ujali vedení po čtvrthodině hry, kdy byl vyloučen Marian Palát a útočník Pavel Fořt proměnil penaltu.
MLADÁ BOLESLAV - Ve 12. ligovém kole zvítězila Slavia v neděli pozdě večer na hřišti Mladé Boleslavi 3:1 a dokonale jí tak vrátila porážku z letošního jara. Hosté se ujali vedení po čtvrthodině hry, kdy byl vyloučen Marian Palát a útočník Pavel Fořt proměnil penaltu. Ve druhé půli pečetili proti oslabenému soupeři Standa Vlček a David Kalivoda. Za stříbrný celek loňského ročníku pak už jen v závěru snížil Adrian Rolko. Boleslav doma neprohrála 18 ligových zápasů. Naposledy podlehla 9. září 2005 s Teplicemi 0:2.

„Do utkání jsme vstoupili rozpačitě, Boleslav měla několik standardek po našich chybách. Směrem dopředu jsme byli aktivní, po přihrávce za obranu přišel rozhodující moment, kdy byl vyloučen Palát a proměnili jsme penaltu. Druhá branka nás uklidnila a mohli jsme dát i další. Mrzí mne snížení, ale tři body z Boleslavi mají velkou cenu," řekl po zápase trenér Karel Jarolím.

„První půli jsme hráli slušně, druhá byla horší. Nedařily se nám standardky, vyloučení Paláta bylo rozhodující pro další vývoj utkání," uvedl trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin.