Slavia porazila Bohemians 5:0 | SK Slavia Praha

Slavia porazila Bohemians 5:0

PRAHA - K poslednímu utkání na zimním turnaji Tipsport Cup v Xaverově nastoupila Slavia ve značně kombinované sestavě proti Bohemians. Žádný výprask se však nekonal, naopak. Mladíci Slavie prokázali kvalitu i odhodlání a zvítězili senzačně 5:0. Dvakrát se v červenobílém dresu prosadil Tomáš Dubský, po jedné brance přidali Václav Kotrba, Ivo Táborský a Tomáš Jirásek.

„Věděli jsme, že proti Bohemce musíme hrát náročně a nic jí nedovolit. To se nám dařilo. Rozhodla naše defenzíva, rychlé vyrážení do kontrů a efektivita. Zatímco soupeř končil své útoky před vápnem, my jsme dali pět gólů,“ řekl jeden z koučů vítězného týmu a trenér B-mužstva Pavel Trávník. „Hráči přistoupili k utkání zodpovědně, hrálo se ve skvělé atmosféře. Jestli mne kluci překvapili? No, u některých to vím, ale někteří mě skutečně překvapili,“ doplnil Trávník.

„Do utkání jsme šli s tím, že chceme vyhrát a skončit na pátém místě. Pomohl nám rychlý gól. Pak se povedla druhá akce a už to bylo 2:0,“ líčil Ivo Táborský. Devatenáctiletý útočník měl o motivaci postaráno. „V Bohemce jsem minulou sezónu hostoval a všechny kluky znám. Chtěl jsem se předvést,“ vysvětlil fotbalista, jenž tři branky připravil a jednu sám vstřelil. Gólů mohl dát i víc. „Já vím, měl jsem snad čtyři šance, příště musím lépe zakončovat,“ uzavřel Táborský.

Slavia - Bohemians 5:0
Branky: 8. a 63. T. Dubský, 43. Kotrba, 79. Táborský, 88. Jirásek
Sestava Slavie: Samoel – Parys, Chleboun, Studík, Bauer – Otočka (46. Borovský), Sláma, Musil, Kotrba (46. Tomajko) – T. Dubský (71. Jirásek), Táborský

PRŮBĚH UTKÁNÍ:
Slávisté začali aktivně. Už v 1. minutě se prezentoval dalekonosnou střelou Petr Musil, gólman Bohemians míč chytil. Ve 3. minutě zahrozila pro změnu Bohemka, centr Třasáka ale odvrátil pozorný obránce Jiří Studík.

V 8. minutě jsme se ujali vedení. Michal Otočka z pravé strany strany nacentroval do pokutového území na Ivo Táborského, který přistavil míč Tomáši Dubskému a ten technickou střelou rozvlnil síť.

Mladíci si zatím vedou velmi zdatně. V 18. minutě se do úniku dostal Radek Sláma, obránce Bohemians Lesák jej zastavil jen za cenu tvrdého faulu. Slavia následně rozehrávala přímý kop z dvaceti metrů. K míči se postavil Ivo Táborský, šikovně přehodil zeď, balón však letěl těsně nad břevno.

Ke slovu se ve 21. minutě dostala Bohemka. Po jednom ze série rohových kopů „namazal“ Ivo Táborský míč ve vápně nechtěně Třasákovi. Střelu krajního obránce Bohemians z dobré pozice však skvěle vyrazil brankář Miroslav Samoel.

Ve 28. minutě jsme byli blízko druhému gólu. Z pravé strany Tomáš Dubský nadvakrát propasíroval míč před branku Jakubu Chlebounovi, ten ale z akrobatické pozice mířil vedle.

33. minuta. Fotbalisté Bohemians, které hlasitě povzbuzuje ostrůvek věrných fanoušků, dvakrát vystřelili. Gólman Miroslav Samoel oba nepříliš nebezpečné pokusy z dálky v pohodě zlikvidoval.

36. minuta. Dobrý výkon slávistických mladíků pokračuje. Dvakrát střílel z dálky Petr Musil. Poté pravý bek Michal Parys nacentroval do šestnáctky na Tomáše Dubského, útočník Slavie byl však sražen obráncem Žáčkem.

37. minuta. Tomáš Dubský vybojoval míč a vyslal do sólového nájezdu Iva Táborského. Jeho ležérní zakončení ale gólman Raba přečetl a šanci Slavie zmařil.

39. minuta. Fanouškům Slavie zatrnulo, když se až před bránu proháčkoval záložník soupeře Zinhasovič. Naše obrana ve spolupráci s gólmanem zažehnala nebezpečí i s trochou štěstí přímo v hodině dvanácté.

43. minuta. Vedeme 2:0! Radek Sláma z pravé strany lahůdkově nacentroval do šestnáctky, kde se do míče hlavou opřel Václav Kotrba a zvýšil skóre na rozdíl dvou branek.

43. minuta. Po druhé inkasované brance nevydrželi někteří příznivci Bohemians s nervy a vtrhli na hřiště. Několik minut se nehrálo.

45. minuta. Ve třetí minutě nastavení se po kolmých přihrávkách Michala Paryse a Radka Slámy dostal do úniku Ivo Táborský. Útočník Slavie zakončoval šikovně obloučkem, míč se však smolně odrazil o břevna.

45. minuta. Skončil první poločas.

46. minuta. Začal druhý poločas, do kterého jsme nastoupili se dvěma změnami. Do hry přišli Marek Borovský a Jakub Tomajko. Odstoupili Michal Otočka a Václav Kotrba.

47. minuta. Hned zkraje druhé půle šli slávisté čtyři na jednoho, akci však pokazil Radek Sláma, který zvolil individuální řešení a ztratil míč.

52. minuta. Úvod druhého dějství zatím patří „Klokanům“, kteří mají více ze hry a začínají si vytvářet šance. Ke gólu měl blízko útočník Klesa, ale po rohovém kopu Třasáka hlavičkoval do břevna.

55. minuta. Po centru Proška z pravé strany si na míč naskočil Huňa, nikým neatakován ve vyložené pozici naštěstí pro Slavii hlavou přestřelil.

61. minuta. Gólman Slavie Miroslav Samoel musel řešit další ze závarů před naší brankou.

63. minuta. Vedeme 3:0! Ivo Táborský se společně s Tomášem Dubským probili středem soupeřovy obrany, akci zakončil chytrou střelou Dubský a přidal již svůj druhý gól v zápase.

66. minuta. Brankář Bohemians, v druhém poločase střídající Dominik Rodinger, měl opět plné ruce práce, s možností Iva Táborského si nicméně poradil.

71. minuta. Trenéři vystřídali potřetí. Nejlepšího hráče zápasu Tomáše Dubského nahradil další útočník Tomáš Jirásek.

75. minuta. Slavia si udržuje převahu a je jasně lepší.

79. minuta. Vedeme 4:0! Exhibice červenobílých barev pokračuje. Střídající dorostenec Marek Borovský prostrčil míč ideálně do uličky Ivo Táborskému, který chladnokrevně zvýšil už na rozdíl čtyř branek.

88. minuta. Vedeme 5:0! Po dlouhém výkopu brankáře Miroslava Samoela odstavil Ivo Táborský obránce soupeře Podrazkého, míče se zmocnil střídající útočník Jirásek a dělovkou z hranice pokutového území vymetl šibenici brány Bohemians. Jirásek zvýšil už na senzačních 5:0 a udělal tak parádní tečku za velmi zdařilým zápasem.

90. minuta. Skončilo utkání Slavia – Bohemians. Zvítězili jsme 5:0.