Slavia má podmínečně uzavřenou Tribunu Sever a část východu

PRAHA – Na čtvrtečním jednání disciplinární komise LFA byla Slavia potrestána za chování fanoušků při ligovém utkání s Libercem. Slavia má podmíněně uzavřenou Tribunu Sever a část východní tribuny.
Oficiální trest od disciplinární komise LFA zní takto:

Disciplinární komise potrestala klub SK Slava Praha pokutou ve výši 120.000,- Kč a dále ukládá trest odehrání utkání bez přítomnosti diváků v sektorech 107, 108, 109, 112, 113 na 2 soutěžní utkání s podmíněným upuštěním od výkonu trestu se zkušební dobou na 2 domácí soutěžní utkání za výtržnosti fanoušků (použití pyrotechniky, vhazování předmětů na hrací plochu a výtržnost) v utkání s FC Slovan Liberec.

Jedná se o opravdu vážnou situaci a v případě, že se v následujících zápasech budou prohřešky fanoušků jako vhazování jakýchkoliv předmětů na hrací plochu, používání pyrotechniky či výtržnosti opakovat, bude Slavii na dva domácí zápasy uzavřena Tribuna Sever a část východní tribuny. Což v praxi znamená, že pokud dojde k opakování nevhodného chování fanoušků, bude v prvních jarních zápasech uzavřen sever a část východu.

Vážný trest hrozí i od UEFA

Současně Slavia obdržela rozhodnutí o zahájení disciplinárního řízení od UEFA za domácí utkání s Villarrealem také za vhazování předmětů na hrací plochu. Od evropské fotbalové asociace hrozí Slavii další velký trest včetně mnohem vyšší peněžní pokuty.

Jan Bořil na podzim dohrál 

Potrestaný byl také Jan Bořil. Jedno utkání bude muset stát kvůli čtyřem žlutým kartám, stopku na dva zápasy dostal za surovou hru v utkání s Libercem, tudíž ve zbývajících ligových zápasech ho na podzim neuvidíme. Oficiální znění trestu je následující: „Disciplinární komise potrestala hráče SK Slavia Praha Jana Bořila zastavením závodní činnosti na dvě soutěžní utkání nepodmíněně za surovou hru v utkání s FC Slovan Liberec."

Aktuálně

Pro Slavii rozhodl dlouhodobý zájem, říká Jaroslav Zelený

dnes
Ve čtvrtek se doladil jeho přestup, v pátek zdravotní prohlídka a tisková konference a už v neděli první zápas. Jaké jsou dojmy nové posily Slavie?

S přípravou panuje velká spokojenost, říká trenér Trpišovský

včera
Přátelským utkáním s Chotěboří zakončila Slavia první cyklus letní přípravy na novou sezonu. „Splnili jsme vše, co jsme chtěli," chválí si dosavadní průběh přípravy trenér Jindřich Trpišovský.

Pobavili jsme lidi, těší novice Vladimíra Coufala

včera
V exhibičním duelu proti Chotěboři si Vladimír Coufal připsal svůj první start v sešívaném dresu, Navíc zaznamenal dvě asistence. Krajního obránce potěšila vysoká návštěva: „Přijelo hodně slávistů, za to jsme rádi," měl radost nováček v dresu Slavie.

Další články