Rivaldův tým byl o gól lepší | SK Slavia Praha

Rivaldův tým byl o gól lepší

DUBAJ/PRAHA – Slávisté v prvním utkání na soustředění v Dubaji podlehli Bunyodkoru 1:2. Do vedení poslal červenobílé ve 21. minutě Pavel Fořt, který zužitkoval krásnou akci Šventa s Černým. O sedm minut později ale bylo vyrovnáno, z protiútoku se prosadil Soliev.

Do poločasu mohl vrátit vedení na slávistickou stranu Marek Jarolím, jeho střela ale těsně minula branku. O vítězství uzbeckého týmu rozhodl v 74. minutě Kapadze, který zblízka překonal Diviše. Slávisté měli v posledních minutách utkání převahu, Belaidovu velkou šanci ze závěru zápasu ale zneškodnil brankář Bunyodkoru.

„Hrálo se na kvalitním terénu proti kvalitnímu soupeři, proto nás porážka mrzí. Hraje se na góly, dali jsme jen jeden, dostali jsme dva. Je škoda, že jsme některé akce nevyřešili líp, v závěru bychom si zasloužili vyrovnat,“ řekl k utkání Petr Vrabec, který zastupoval nemocného Karla Jarolíma.

Premiéru ve slávistickém dresu má za sebou útočník Aleš Besta. „Soupeř byl kvalitní, nejenom Rivaldo, ale určitě jsme nemuseli prohrát, měli jsme i trochu smůlu, že jsme některé akce nedotáhli ke gólu. Za chyby nás soupeř potrestal. Tréninkové manko už pomalu doháním, potřebuji teď dohnat i herní manko, věřím, že se do toho rychle dostanu," uvedl útočník pro náš web.

„Proti Rivaldovi si člověk nezahraje každý den, ale já se koncentroval na svůj výkon, nesledoval jsem ho. Má to pořád v noze, ale někteří jeho spoluhráči byli i lepší, nás především mrzí, že jsme o gól prohráli," dodal slávistický útočník.

Slavia – Bunyodkor 1:2 (1:1)
Branky: 21. Fořt – 28. Soliev, 74. Kapadze
Slavia 1. poločas: Vaniak - Kaufman, Hošek, Hubáček, Černý - Ivana, Cissé, Jarolím, Švento - Fořt, Besta.
Slavia 2. poločas: Diviš - Grajciar, Brabec, Hubáček, Šiklič - Jarolím, Belaid, Šmicer (77. Ivana), Janda - Toleski, Šenkeřík
Bunyodkor 1. poločas: Zuchurov (64. Kazin) - Gafurov, Chvastunov, Karimov, Luizao - Victor, Karpenko, Hasanov, Rivadlo, Djeparov – Soliev. Bunyodkor 2. poločas: Zuchurov - Chvastunov, Karimov, Pžaranov, Luizao 55. Manzuka) - Salomov, Kapadze, Victor, Rivaldo (81. Rachimov) , Karpenko (70. Gafurov) - Soliev (65. Bargajev)
ŽK: Brabec, Ivana