Odbor přátel zakoupil mládeži televizi pro analýzu zápasů

Po zakoupení vybavení do společenské místnosti internátu věnoval Odbor přátel mládežnické akademii televizi, která bude sloužit trenérům a vedení akademie k rozboru zápasů.

Televizi slavnostně předali zástupci Odboru přátel sekretář Petr Vršecký a hospodář David Ocetník, dar za mládežnickou akademii převzali její manažer Jiří Plíšek a šéftrenér dorostů Miroslav Beránek. Televize byla umístěna do trenérského zázemí areálu na Xaverově, kde se připravují týmy U17, U18, U19 a U21.

Klub SK Slavia Praha děkuje Odboru přátel za zakoupení televize, která povede k dalším možnostem rozvoje hráčů a trenérů mládežnické akademie SK Slavia Praha. „Nabídku Odboru přátel jsme velmi rádi přijali, protože přesně odráží heslo spolu jsme silnější a prohlubuje ještě víc vztah mezi fanoušky a klubem,“ dodává tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Proč se Odbor přátel rozhodl zakoupit právě televizi pro mládežnickou akademii zdůvodnil hospodář a člen výboru Odboru přátel David Ocetník: „Výbor Odboru přátel nabídl Slavii, že by mohl klubu pomoci s materiálním zajištěním. Jelikož se v klubu v té době řešilo právě pořízení televize pro mládežnickou akademii, Odbor přátel se nabídl, že se o její koupi postará. Ve stanovách Odboru přátel je uvedeno: "Hlavním posláním FO-OP je soustavná činnost směřující k podpoře SK Slavia Praha – fotbal a.s", proto jsme po obstarání vybavení do klubovny pro hráče Slavia na internátu zvolili zakoupení televize pro mládež Slavie,“ vysvětlil David Ocetník. 

Jak funguje užití videa v dorostenecké kategorii popsal Miroslav Beránek: „Celostátní soutěže U19 a U17 natáčí společnost Instat, kde si trenéři můžou zhlédnout různě rozdělené části zápasu na defenzívu nebo ofenzívu, vstřelené a obdržené góly. Mají to v podstatě předpřipravené, z toho si oni pak dále mohou sestříhat další záběry. Při hodnocení zápasů si to pak vše pouštíme v obrazové podobě. Týmy U18 a U16 ve svých soutěžích Instat nemají, ale své zápasy si nahrávají sami. Trenéři si to do podobné podoby zpracují a zde probíráme, jak to z hlediska našich principů hry je dobře a co by mohlo být lepší. V klubu existuje systém s názvem XPS, v rámci kterého sdílíme videa s hráči kontinuálně. Ten systém používáme prakticky nepřetržitě. Společná hodnocení probíhají po každém zápase, video používáme stále. Trenéři například posílají jednotlivé detaily ve videopodobě do emailu nebo do chytrých telefonů, kde si to hráč může prohlédnout a poučit se. Využití televize je pro nás naprosto výborné," pochválil si Miroslav Beránek možnost využití videa a televize k analýze.

Aktuálně

Pro Slavii rozhodl dlouhodobý zájem, říká Jaroslav Zelený

dnes
Ve čtvrtek se doladil jeho přestup, v pátek zdravotní prohlídka a tisková konference a už v neděli první zápas. Jaké jsou dojmy nové posily Slavie?

S přípravou panuje velká spokojenost, říká trenér Trpišovský

včera
Přátelským utkáním s Chotěboří zakončila Slavia první cyklus letní přípravy na novou sezonu. „Splnili jsme vše, co jsme chtěli," chválí si dosavadní průběh přípravy trenér Jindřich Trpišovský.

Pobavili jsme lidi, těší novice Vladimíra Coufala

včera
V exhibičním duelu proti Chotěboři si Vladimír Coufal připsal svůj první start v sešívaném dresu, Navíc zaznamenal dvě asistence. Krajního obránce potěšila vysoká návštěva: „Přijelo hodně slávistů, za to jsme rádi," měl radost nováček v dresu Slavie.

Další články