Novou posilou Slavie obránce Lukáš Pokorný!

PRAHA – Výraznou posilu získala Slavie do obranné řady. Tým Jindřicha Trpišovského posílí stoper Lukáš Pokorný, který do Edenu přestupuje z francouzského Montpellier HSC. Během pátku absolvoval úspěšně zdravotní prohlídku a odpoledne už odcestoval za týmem do Španělska. Jeho přestup bude po administrativní stránce dotažen 26. ledna.
„O Lukáše jsme hodně stáli. Už z předchozího společného působení jsme si ověřili, že je to vhodný typ do způsobu fotbalu, který chceme praktikovat. Zároveň se v jeho současném francouzském působišti změnil trenér a nedával mu dost prostoru, takže byla šance ho získat. Snažili jsme se toho využít a po nějakém dlouhodobějším vyjednávání se to také povedlo, za což jsme rádi,“ říká sportovní ředitel Jan Nezmar.

Dojmy z nového angažmá střední obránce neskrýval. „Když jsem byl teď v Edenu, dýchlo na mě, že začíná nová kapitola života. Mám z toho hezký pocit a jsem plný očekávání,“ těší se
Lukáš Pokorný, který do Slavie přichází za přestupovou částku 800 tisíc euro.

Jak probíhalo rozhodování o návratu do Česka a příchodu do Slavie? „Zvažoval jsem pro a proti. Když jsem ti pak na papírek napsal plusy a mínusy, tak jsem zjistil, že na straně mínusů není skoro nic, oproti tomu papírek s plusy byl plný, takže jsem byl rozhodnutý, že do toho chci jít a být úspěšný tady,“ doplnila nová posila.

„Jdu do klubu, který chce být úspěšný, ještě jsem v takové situaci nebyl. Vždycky jsem byl v menších týmech, ať v Liberci nebo Montpellier, tohle je pro mě nová výzva, protože být v týmu, který musí vyhrávat a má to v DNA, je pro mě něco jiného. Fakt se na to těším. Je to jedna z věcí, kvůli které tu jsem,“ zdůrazňuje Pokorný.

„Lukáš Pokorný chtěl řešit svoji situaci v Montpellier, kde po skvělém startu svého angažmá nedostával v poslední době herní prostor. Jednalo se o možnostech jeho působení v rámci nejvyšších soutěží ve Francii či Belgii, nakonec rozhodlo rychlé a velmi konkrétní jednání Slavie,“ popsal přestup předseda představenstva společnosti SPORT INVEST Viktor Kolář.

„Lukáš Pokorný dobře zná práci nového sportovního vedení Pražanů, měl možnost opakovaně mluvit s trenérem i sportovním ředitelem. Jindřich Trpišovský umí naplno využít potenciálu jednotlivých fotbalistů, Slavii povede k modernímu a rychlému fotbalu a to by mělo hráči vyhovovat. Lukáše lákají také vysoké sportovní ambice klubu a netají se tím, že výkony v dresu Slavie by se opět rád přiblížil návratu do národního týmu,“ dodal Kolář, který hráče zastupuje.

Čtyřiadvacetiletý obránce Lukáš Pokorný přichází do Edenu z jihu Francie. Do Montpellier HSC přestoupil v lednu 2017 z Liberce a na jaře odehrál ve francouzské nejvyšší soutěži třináct utkání. Poprvé nastoupil 27. ledna proti Olympique Marseille a postupně se zabydlel v základu.

Ve 32. kole pak svým výkonem pomohl Montpellier ukončit sérii pěti zápasů bez vítězství a prestižní časopis France Football ho dokonce zařadil do ideální sestavy kola. S příchodem nového trenéra ale na podzim v sestavě francouzského celku scházel.

Do Edenu bývalý kapitán Liberce následuje trenéra Trpišovského. Na severu Čech odehrál odchovanec Slovanu celkem šedesát ligových zápasů, debutoval v březnu 2014 proti Jihlavě. Za tu dobu se 190 centimetrů vysoký stoper dvakrát gólově prosadil, a to proti Spartě a Příbrami. Za Liberec odehrál také čtrnáct utkání v rámci Evropských soutěží, dva roky po sobě si zde navíc zahrál základní skupinu Evropské ligy.

Na konci léta 2016 dostal Lukáš Pokorný pozvání také do reprezentačního A-týmu, kde pod Karlem Jarolímem nastoupil v přípravném zápase s Arménií. 


Fotogalerie

Aktuálně

S přípravou panuje velká spokojenost, říká trenér Trpišovský

včera
Přátelským utkáním s Chotěboří zakončila Slavia první cyklus letní přípravy na novou sezonu. „Splnili jsme vše, co jsme chtěli," chválí si dosavadní průběh přípravy trenér Jindřich Trpišovský.

Pobavili jsme lidi, těší novice Vladimíra Coufala

včera
V exhibičním duelu proti Chotěboři si Vladimír Coufal připsal svůj první start v sešívaném dresu, Navíc zaznamenal dvě asistence. Krajního obránce potěšila vysoká návštěva: „Přijelo hodně slávistů, za to jsme rádi," měl radost nováček v dresu Slavie.

Exhibice v Chotěboři přinesla deset gólů

včera
První přípravný duel na novou sezonu odehráli sešívaní na hřišti Chotěboře. Exhibiční utkání s týmem z krajského přeboru bylo součástí oslav 100 let fotbalu ve městě Chotěboř.

Další články