Mladíci začali v Itálii vítězstvím | SK Slavia Praha

Mladíci začali v Itálii vítězstvím

Naše rezerva dnes na turnaji Coppa Carnevale ve Viareggiu porazila ve svém úvodním utkání ve skupině favorizovanou Brescii, která je považována za jeden z nejlepších juniorských celků v Itálii. Slavia v prvním poločase zaskočila soupeře, v jehož sestavě se objevilo pět cizinců, náročným aktivním fotbalem. Vítězství nám zajistil ještě před přestávkou dvěma góly útočník Bálek - poprvé se trefil ze skrumáže po centru Kratochvíla, pojistku přidal před půlí, kdy se obrana Brescie dopustila hrubé chyby a náš hráč přehodil z víc jak třiceti metrů gólmana. Po obrátce zvýšili Italové agresivitu a utkání se rozdrobilo do množství osobních soubojů a šarvátek. Vzrušené prostředí odnesl Jirásek: v 90. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.
Další zápasy sehraje Slavia v pátek proti argentiskému Deportivo Espanyol a v pondělí 4.2. proti italskému Palermu.

Slavia "B" - Brescia 2:0 (2:0)
Branky: 25. a 45. Bálek
Sestava Slavie: Bertelman - Zachariáš, Penc, Šilhavý, Lexa - Kratochvíl, Musil (75. Kotrba), Hudec, Kreuz - Knobloch (70. Jirásek), Bálek (87. Jelínek)