Když se řekne Teplice... | SK Slavia Praha

Když se řekne Teplice...

...mnohému z fanoušků (a určitě i samotných hráčů) Slavie projede tělem nepříjemné zamrazení. Není to produkt tamních lázeňských zařízení, ale reakce na poslední zápasy s místními fotbalisty. Kolikrát už nám v poslední době zkřížili plány v kritických momentech sezony. Tak třeba:
- od doby návratu FK Teplice do 1. ligy Slavia na „Stínadlech“ ještě nevyhrála.
- na jaře 1999 nás severočeši v přímém souboji (3:1) připravili o možnost hrát předkolo Ligy mistrů ( a potom vypadli s Dortmundem)
- na jaře 2000 nás porazili v Edenu ( s pomocí velmi problematické penalty) a obrali o kontaktní bodový rozdíl před klíčovým derby se Spartou
- na jaře 2001 nás přibrzdili v jarním rozjezdu ještě čerstvou výhrou 2:0
Zkrátka Teplice se na Slavii vždy dokázaly vytáhnout a velmi důsledně připravit. A přesto, že v současnosti jejich výkony nejsou zdaleka stabilizované, není žádný důvod domnívat se, že tentokrát to bude jinak.
V úvodu jarní části sezony Teplice dvakrát prohrály doma (s Příbramí a Žižkovem), trenér Petr Rada dostal ultimátum, které se nepodařilo splnit ani přes zmiňované vítězství nad naším týmem. Vedení dosadilo do funkce hlavního kouče Michala Bílka a očekává obrat v přístupu hráčů k zápasům a s tím samozřejmě i výkonostní vzestup. Michal Bílek by měl být garantem očekávaného zlomu, protože u hráčů se těší velké autoritě, vybudované ještě při nedávném hráčském působení. První zápas po trenérské výměně proti trápícím se Českým Budějovicím vyšel žlutomodrým sice výsledkově (4:1), ale herně jen tak napůl. Prohrávali 0:1, neproměnili penaltu, první poločas se trápili. Za druhý už si hráči vysloužili pochvalu, i když skóre narostlo do výrazného rozdílu až brankami v 90. a 94. minutě.
Trenér Michal Bílek udělal jedinou, zato ale zajímavou změnu v sestavě. Na lavičce nechal Michala Kolomazníka doposud s devíti brankami nejlepšího letošního střelce klubu a nahradil ho Martinem Frýdkem. Ten za svůj výkon sklidil velmi příznivou kritiku. Až v poslední minutě se dostal do hry střídající Robert Vágner. Sestava Teplic v posledním utkání vypadala takto:
Macháček; Rampáček, Pokorný, Rada; Voříšek, Frýdek, Frťala, Fousek, Leitner; Verbíř, Vachoušek.
Pavlu Verbířovi se zatím v této sezoně střelecky příliš nedaří. Úspěšný byl čtyřikrát a to je pro útočníka jeho kvalit jen průměrné vysvědčení. Tradičně však podporuje bilanci, v níž patří jeho týmu ligový primát. Teplice doposud zahrávaly šest (!!!) pokutových kopů, nejvíc ze všech šestnácti ligových klubů. (pro srovnání Slavia žádný, Sparta jeden)