Juniorka vyhrála Dragoun Cup | SK Slavia Praha

Juniorka vyhrála Dragoun Cup

PRAHA - Slávistická juniorka korunovala v neděli svoji skvělou bilanci v zimní přípravě, ve které nepoznala porážku, vítězstvím ve finále zimního turnaje Dragoun Cup nad druholigovými Blšany.

PRAHA - Slávistická juniorka korunovala v neděli svoji skvělou bilanci v zimní přípravě, ve které nepoznala porážku, vítězstvím ve finále zimního turnaje Dragoun Cup nad druholigovými Blšany. Obě branky vstřelil Robin Dejmek, několikrát svůj tým podržel dobrými zákroky brankář Jakub Diviš.

Útočník Robin Dejmek mohl otevřít skóre už v sedmé minutě po centru Jablonského - jeho ráně ale chyběla razance. O pět minut později mu Vrzal předložil míč před prázdnou branku a slávisté vedli. Blšanskou obranu dirigoval zkušený Jiří Novotný, přesto se slávisté nadále prosazovali.

Ve 26. minutě se blýskl hezkým zákrokem Diviš, když vyškrábl zpod břevna hlavičku Rosy.

Po poločase byli znovu slávisté nebezpečnější, branka Vrzala ale ještě neplatila kvůli ofsajdu. Deset minut před koncem byl v obrovské šanci blšanký útočník Čonka, Diviš ale míč za svá záda nepustil.

Nakonec definitivně rozhodl střelec úvodní branky. Tentokrát skóroval hlavou po krásném centru Dubského.

"Blšany jsme až na některé standardky nepustili do šancí, dali jsme dva ukázkové góly ze hry, musím být s výkonem spokojený," uvedl po zápase trenér Luboš Kozel.

"Na výkonu soupeře se mohlo projevit to, že hrál také v sobotu, my máme kádr přece jenom širší. Jsem rád, že jsme během celé zimní přípravy i přes absolvovanou zátěž ani jednou neprohráli, doufám, že nám to vydrží i do soutěžních utkání," dodal Kozel, který nechtěl vyzdvihovat jedince a pochválil týmový výkon svých svěřenců.

"Myslím, že rozhodl náš bojovný výkon a to, že jsme se dokázali prosadit po křídlech. První gól mi připravili spoluhráči, bylo to do prázdné branky, druhý po centru Tomáše Dubského," popsal Robin Dejmek svoje trefy.

"Trenér nás výborně na soupeře připravil, ale čekali jsme, že přece jenom budou hrát aktivněji," dodal. Spokojený střelec doufá, že série neporazitelnosti jeho týmu vydrží i v ČFL.

Slavia B - Blšany 2:0 (1:0)
Branky: 12. a 86. Robin Dejmek
Slavia B: Diviš - Bauer, Radek Dejmek, Studík, Nachtman (59. Starý) - Jablonský, Komárek (46. T.Dubský), Bayer, Zahálka (59. Borovský) - Robin Dejmek, Vrzal (75. Zelinka)