Juniorka vstoupila do letní přípravy

PRAHA/XAVEROVSKÝ HÁJ – Výběhem v krásném prostředí Xaverovského háje začala juniorka přípravu na novou sezonu.
K mužstvu se připojilo několik hráčů z týmu U19. Dále jsou na testech brankář Krsto Ljubanovič (Černá Hora), hráči Alejandro Mitrano, Miguel Belando (oba Španělsko) a Rami Hamaloui (Alžírsko). Z A týmu se k juniorce připojili Petar Musa a Oliver Kingue, v průběhu týdne se pak ještě přidají Pavel Bucha a Jan Vejvar. 

Také pro následující sezonu bude hlavním trenérem juniorky Pavel Řehák, jeho asistentem bude Ivo Knoflíček. Ke změně došlo na postu hlavního trenéra brankářů mládeže. Luboše Přibyla, který odešel do Jihlavy, nahradil Petr Kostelník. Vedoucím týmu zůstává Petr Rak, masérem Pavel Síla.

Příchody: Daniel Toman, Šimon Havrda, Daniel Stropek, Nicolas Husenský, Petr Kovařík, Filip Stehno, Marco Lauricella (všichni U19), Krsto Ljubanovič, Alejandro Mitrano, Rami Hamaloui, Miguel Belando (testy), Petar Musa, Oliver Kingue (přesun z A týmu)

Odchody: Marcel Čermák a Vojtěch Mareš (oba testy ve Viktorii Žižkov), Josef Jakab, František Mysliveček a Lukáš Veselý (všichni testy v Táborsku), Václav Prošek (přestup do Táborska), Ondřej Kocourek (testy ve Varnsdorfu), Marek Kodr (testy v Jablonci), Jan Prosek (testy v Pardubicích), David Zoubek (Ústí nad Labem) 

Další hráči se k týmu připojí v průběhu následujících dní.

Kádr, který nastoupil 3. 7. do přípravy juniorky:

Brankáři: Lukáš Lisa, Daniel Toman, Krsto Ljubanovič

Obránci: Oliver Kingue, Ondřej Žežulka, Šimon Havrda, Nicolas Husenský, Daniel Stropek

Záložníci:
Nikola Bjeloš, Petr Kovařík, Antonio Lauricella, Martin Sulík, Filip Stehno, Daniel Krejdl, Alejandro Mitrano, Rami Hamaloui

Útočníci: Marco Lauricella, Petar Musa, Miguel Belando

První přípravný zápas na novou sezonu odehraje juniorka ve čtvrtek 6. 7. od 10:30 proti Viktorii Žižkov na hřišti v Bruslařské ulici v Hostivaři.  V průběhu přípravy pak budou soupeři týmy z nižších soutěží. 22. 7. se juniorka střetne s výběrem U19 Bayernu Mnichov!

Juniorská liga se v následujícím ročníku bude hrát novým systémem. Soutěž je rozdělena do dvou části, na českou a moravskou část. V české části je 12 týmů, v moravské potom 8. Po odehrání 22 kol bude následovat nadstavbová část.

Zápasy v přípravě:

6. 7. 10:30 Viktoria Žižkov – SK Slavia Praha 2:1 (Musa)
9. 7. 10:30 Litoměřice – SK Slavia Praha 1:4 (Kingue, Belando, Musa, Vejvar)
12. 7. 17:30 Kolín – SK Slavia Praha 1:4 (2x Vejvar, Husenský, Belando)
15. 7. 10:30 SK Slavia Praha – Meteor Praha 8:2 (3x Bucha, 2x Musa, 2x Vejvar, A. Lauricella)
19. 7. 18:30 Nymburk – SK Slavia Praha (AFK Nymburk, Kovanická 66)
22. 7. 14:00 FC Bayern Mnichov U19 – SK Slavia Praha (hřiště Abensberg)
26. 7. 17:00 Jirny – SK Slavia Praha (hřiště Jirny)
4. 8. 17:30 SK Slavia Praha – Králův Dvůr (hřiště bude upřesněno)

Fotogalerie

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články