Jarní ligová premiéra | SK Slavia Praha

Jarní ligová premiéra

Jarní ligovou premiéru jsme absolvovali v pondělí odpoledne ve Štruncových sadech se zachraňujícím se nováčkem z Plzně.

Jak to viděli trenéři?
KAREL JAROLĺM (Slavia): „Museli jsme hráče přeorientovat na ligu, aby zápas brali stejně vážně jako utkání s Kaiserslauternem. Povedlo se, domácí nás lehce pustili do vedení, do přestávky jsme si vytvořili tři vyložené šance, které jsme ne mohli, ale měli proměnit. A byl by klid.“
MIROSLAV KOUBEK (Plzeň): „Minimálně dvacet minut jsme měli mít hru v obranné fázi pod kontrolou, jenže Švejnoha to přehnal se suverenitou, že zrovna on, to mě překvapilo. Ani v jednom okamžiku jsme se nevzdali, proto nejsem nespokojený, až se vyvarujeme individálních chyb, budeme všem rovnoceným soupeřem. Před druhým gólem jsem na patnáct metrů řval, aby Tomáše Doška po autu kluci zdvojili...“

Jak to viděli naši hráči PAVEL KUKA: „Plzeň si situaci zkomplikovala sama, v boji o záchranu by se jí něco podobného stávat nemělo. To je ale fotbal. Na druhou stranu je třeba říci, že Plzeň, i když vyměnila tým, mě nijak svým výkonem nepřekvapila. Bojovala až do konce, my jsme se dopouštěli chyb, kterých naštěstí soupeř nedokázal stoprocentně využít. Naše hra nebyla moc dobrá, ale o to tady nešlo, šlo o tři důležité body, první zápas je vždy hodně důležitý. Terén nenahrával tomu, abychom hráli bůhví jak dobrý fotbal, pro některé hráče není jednoduché sehrát dva zápasy během čtyř dnů na těžkém terénu. Pohárový zápas byl hodně vyčerpávající. Za čtyři dny není snadné přepnout a vpadnout do toho šedivého, do české ligy a podat v Plzni ten samý výkon jako v Poháru UEFA. To je strašně těžké. Navíc člověk ví, co jej čeká ve čtvrtek a o co všechno jde. My jsem spokojeni, že si odvážíme tři body, to je nejdůležitější.“
LUKÁŠ DOŠEK: „Ten můj gól ve 40. minutě nám pomohl stejně jako trefa v úvodu zápasu. Po zápase od mých bývalých spoluhráčů za gól žádná poznámka nepadla, jen trenér Kovács mě chválil, že to byla hezká branka, že je ale jen škoda, že jsem ji dal Plzni. Po gólu na který mi přihrával brácha jsem se ocitl v chumlu pěti hráčů a všichni se divili, že takový gól dovedu dát. A jestli je to pro mě stále svým způsobem vyjímečné hrát v Plzni proti Plzni? Určitou zvláštní příchuť to stále má. Přece jen se člověk vrací na hřiště, kde začínal hrát ligu. Jinak to byl docela normální zápas.