Dorostenecký víkend s komentáři

Slavia „A“ dorost – Viktoria Plzeň 4:0 (1:0), I.DL, sobota 22.4.2003
Branky: 2 Mikolanda, Buryánek, Táborský
Sestava: Lukáš Podaný – Michal Parys, Martin Lapáček, Lukáš Doležal, Jan Balík – Ondřej Walter (75. Lukáš Budějský), Michal Švec, Petr Musil, Zdeněk Buryánek (80.Jakub Číhař) – Petr Mikolanda, Ivo Táborský (70. Marek Borovský)
První gól padl po rychlé akci, kdy Buryánek utekl po levé straně hřiště a hostujícímu brankáři nedal šanci. Další branka byla ukázkou moderního fotbalu. Po rychlé a přesné kombinaci po ose Lapáček – Mikolanda – Buryánek se míč z levé strany dostal až k Táborskému, na kterého zbylo trefit odkrytou část branky. Třetí a čtvrtý gól vstřelil Mikolanda hlavou po standardních situacích: nejdříve zužitkoval přesný roh Buryánka a poté přímý Walterův kop.
Po 17. kole je mužstvo na 1. místě.

Slavia „B“ dorost – České Budějovice „B“ 2:0 (2:0), ČLSD, neděle 23.3.2003
Branky: Brtna, Marc
Sestava: Lukáš Cibulka – Jiří Studík, Michal Pleiner, Petr Hurych, Petr Cipra – Michal Kočí, Jakub Číhař, Tomáš Dubský, Kamil Makula (58. Jan Bauer) – Tomáš Brtna (63. Marek Borovský), Josef Marc (75. Jakub Tomajko)
O prvním jarním vítězství jsme rozhodli již v úvodu utkání. V 10. minutě si na dlouhou přihrávku Hurycha naběhnul Marc a vyběhnuvšímu brankáři nedal šanci – 1:0. Ve 38. nádherně vysunul Kočí Brtnu, který umístěnou ranou k tyči vstřelil druhý gól – 2:0.
Po přestávce jsme si dokázali vytvořit další brankové situace, ale střela Kočího skončila na horní tyči a průnik Borovského zneškodnil brankář. Naše defenzíva v čele s Cibulkou hosty do vážnější akce nepustila.
Po 17. kole je mužstvo na 8. místě.

Slavia „C“ dorost – Viktoria Plzeň 1:2 (1:1), I.DL, sobota 22.3.2003
Branka Slavie: Hausner
Sestava: Michal Toma – Radek Šulc (41. Lukáš Kindel), Josef Dvořák, Vojtěch Marek, Roman Švamberg – Josef Komárek, Štěpán Böhm (71. Milan Štěpka), Michal Vávra, Filip Matějka (29. Jindřich Pavlů) – Pavel Eliáš, Jiří Hausner (76. Karel Pazdera)
Vstup do soutěže po zimní přestávce se nepovedl. Na Slavii přijela kompaktní a dobře hrající Plzeň. Už v 5. minutě využil soupeř chyby v defenzívě a po sražené střele brankářem se ujal vedení. Náš tým však vzápětí odpověděl přihrávkou za obranu a sólovou akcí Jiřího Hausnera, který prostřelil gólmana a srovnal na 1:1. Potom se ujali aktivity opět hosté a drželi nás na naší polovině. Když jsme začínali srovnávat krok, přišla v 52. kombinační akce Plzně - tvrdá střela po zemi znamenala druhý gól. Mužstvo se sice snažilo, ale nevycházela nám koncovka, a proto jsme museli spolknout úvodní jarní prohru.
Po 17. kole je mužstvo na 4. místě.

Slavia „D“ dorost – České Budějovice „D“ 1:0 (1:0), ČLMD, neděle 23.3.2003
Branka: Kindel
Sestava: Michal Puš – Lukáš Kindel, Marek Suchý, Michal Held, Jan Jírec (41. Tomáš Marc) – Zdeněk Zahálka (41. Milan Černý), Jiří Valenta, Tomáš Proskočil, Martin Kubec (59. Lukáš Dvořák) – Radim Nečas, Karel Zelinka (52. Jakub Jírovský)
S tabulkově slabším soupeřem jsme se trápili až do konce zápasu. Kromě prvních a posledních deseti minut jsme byli lepším mužstvem, ale neproměnili jsme spoustu šancí. Vedení jsme se ujali po rohovém kopu Kindela, kdy soupeřův obránce prodloužil míč do branky. Nakonec jsme byli rádi alespoň za tento gól, protože v poslední minutě nás dvakrát podržel brankář Puš. Soupeř si kromě této situace nevěděl v útoku rady.