Diviš byl blízko vyrovnávací brance | SK Slavia Praha

Diviš byl blízko vyrovnávací brance

KOLÍN – Slávistická juniorka podruhé za sebou o branku prohrála, tentokrát neuspěla v rušném utkání v Kolíně.

KOLÍN – Slávistická juniorka podruhé za sebou o branku prohrála, tentokrát neuspěla v rušném utkání v Kolíně. Domácí se ujali vedení v 66. minutě, kdy po dlouhém autu Bláhy propadl míč na zadní tyč k Frohnovi a ten propálil zblízka Diviše.

Právě slávistický gólman byl blízko vyrovnání, když v závěrečném náporu hlavičkoval po centru Dočkala jen těsně vedle pravé tyče. V utkání se na pravém beku představil uzdravený Lukáš Vácha.

V prvním poločase oba týmy hrály dobře v obraně, mnoho šancí k vidění v pěkném sportovním areálu v Kolíně nebylo. V úvodu nejvíce vzruchu přineslo zranění Zahradníka, který si zřejmě vážně poranil koleno.

Diviš chytil pěknou střelu Frohny v 17. minutě, ale další složité situace řešit nemusel. Na druhé straně ve 36. minutě Vrzal jen těsně minul Dejmkův centr, ale nejlepší palebnou pozici měl šest minut před přestávkou Tomáš Dubský po přihrávce Vrzala, jeho ráně z deseti metrů však chyběla razance.

Druhý poločas už slávistům tolik nevyšel. Po hodině hry po centru Frohny Hendrych na bližší tyči namířil hlavou ze dvou metrů jen těsně nad břevno, o šest minut později už se změnilo skóre. Branka padla po dlouhém autu, situaci, kterou domácí dokáží proměnit ve výhodu podobnou rohovému kopu.

Trenér Kozel reagoval dvojitým střídáním, které přineslo nápor červenobílých, Held s Dejmkem ale Dočkalův centr na branku nenasměrovali. V 73. minutě kolínský Stoček z otočky nečekaně vypálil z dobrých pětadvaceti metrů a jeho hodně povedená rána jen těsně minula břevno.

Rušný závěr přinesl nejprve možná oprávněné rozladění do řad slávistů, Robin Dejmek mohl postupovat sám na branku, zastavil ho ale praporek asistenta rozhodčího. Střídající Susser pak trefil břevno, akci ovšem předcházel velmi ostrý souboj u lajny, po kterém zůstal bránící slávista na zemi.

V závěru mohl srovnat stav gólman Diviš, naběhl si do pokutového území, vysoko vyskočil, ale jeho hlavička jen těsně minula pravou tyč. Když ještě kolínská obrana stačila zablokovat střelu Zelinky, bylo o třech bodech rozhodnuto.

„Prohráli jsme, protože jsme neuhlídali standardní situaci, o jejímž nebezpečí jsme dobře věděli,“ povzdechl si po utkání trenér Luboš Kozel. „V první poločase jsem byl s výkonem týmu víc spokojený, dvě šance Tomáše Dubského zůstaly nevyužity. Po přestávce jsme nehráli dobře, naši útočníci nedostávali míče za obranu, kde by mohli svést souboje se stopery, kteří jsou přece jenom silnější ve vzduchu.“

Trenér také litoval některých sporných okamžiků. Zamrzelo ho i to, že gólman Diviš neměl více štěstí v závěru při své šanci.

„Netrénujeme to, byla to improvizace. Je vysoký, naskočil si dobře, taková situace není pro obranu příjemná, brankář nabíhá do pokutového území v době, kdy si každý hlídá svého hráče.“

Kolín – Slavia B 1:0 (0:0)

Branka: 66. Frohna
Slavia B: Diviš – Vácha (85. Borovský), Radek Dejmek, Studík, Šmíd – Dočkal, Bayer, Dubský, Jablonský (70. Held) – Vrzal (70. Zelinka), Robin Dejmek