Béčko podlehlo na Strahově Jablonci | SK Slavia Praha

Béčko podlehlo na Strahově Jablonci

PRAHA/STRAHOV – Slávistická juniorka ani ve druhém domácím utkání nebodovala, Jablonci podlehla stejným výsledkem jako před čtrnácti dny Písku, tedy 1:2. Slavia vstoupila do utkání aktivně, už v 7. minutě zahrával Ivana pokutový kop po faulu na Tafata...

PRAHA/STRAHOV – Slávistická juniorka ani ve druhém domácím utkání nebodovala, Jablonci podlehla stejným výsledkem jako před čtrnácti dny Písku, tedy 1:2.

Slavia vstoupila do utkání aktivně, už v 7. minutě zahrával Ivana pokutový kop po faulu na Tafata, brankář Bočok ale střelu doprostřed brány vyrazil. O tři minuty později mohl skórovat Cissé, centr Černého mu ale sjel po nártu a náš záložník minul. Hosté se prosadili hned z následujícího útoku, na konci akce stál Šísler.

Slavia soupeře tlačila, ale vyrovnávací brankou neskončil pokus Černého, Kovaříka ani Starého. Naopak Jablonec se ze své další velké šance opět dokázal prosadit, po rohovém kopu Procházky se hlavou trefil Patka.

V 38. minutě byli červenobílí opět blízko brance, po Kovaříkově přímém kopu ale trefil Studík hlavou pouze břevno. O čtyři minuty později se Valenta prosmýkl kolem dvou našich obránců, jeho střelu ale Diviš kryl.

Stejně jako první poločas, také druhá půle byla bohatá na brankové příležitosti. V 52. minutě hlavičkoval po Kovaříkově centru Studík vedle, o chvíli později se snažil vysunout Ivana Tafata, u míče byl ale dříve gólman hostů.

Také hostům se podařilo trefit brankovou konstrukci, po hodině hry nastřelil Valenta břevno. V 66. minutě se po Kovaříkově rohu dostal k míči Jablonský, ale jeho krásnou střelu z první brankář vyboxoval. O osm minut později ale už se náš obránce radoval, obešel dva protihráče a levou nohou brankáře Bočoka prostřelil.

I přes další šance se slávistům vyrovnat nepodařilo, hosté ale až do poslední minuty hrozili z brejků.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, hráli jsme aktivně a nátlakově, vytěžili jsme z toho pokutový kop, který jsme neproměnili. I poté jsme měli další vyložené šance, které jsme ale nevyužili. Soupeř udeřil ze standardní situace, i druhá branka byla ze standardky,“ zhodnotil první poločas trenér Miroslav Janů.

„Ve druhém poločase jsme přeskupili rozestavení, postupem času jsme hráli i na tři útočníky, kontaktní branku se nám ale podařilo vstřelit poměrně pozdě. I poté jsme měli další příležitosti, Jablonec hrál v bloku od poloviny hřiště a hrál na brejky, ze kterých mohl dvakrát nebo třikrát zvýšit svoje vedení,“ zakončil svůj komentář k zápasu náš kouč.

Slavia B – Jablonec B 1:2 (0:2)

Branky: 74. Jablonský - 11. Šísler, 34. Patka

Slavia: Diviš - Dřížďal, Studík (59. Held), Starý, Jablonský - Milan Černý (81. Zelinka), Javorek, Cissé (46. Zahálka), Kovařík - Ivana, Tafat

Jablonec: Bočok - Kuželka, Patka, Papaz, Hozda - Michálek (90. Steiner), Valenta, Šísler (46. Radhouz), Procházka, Farkaš - Černý (89. Parys)

Žluté karty: Held - Farkaš