B-mužstvo remizovalo s Libercem | SK Slavia Praha

B-mužstvo remizovalo s Libercem

PRAHA - Ve dvacátém kole České fotbalové ligy remizovala slávistická juniorka v domácím prostředí s béčkem Liberce 2:2. Obě branky Slavie vstřelil Paul Munster, za soupeře dvakrát vyrovnával Tomáš Zápotočný. K vidění byl jeden z nejkvalitnějších duelů této sezóny.

V prvním poločase jsme hráli hodně aktivně a celkem na bránu soupeře vyslali deset střel. Hostující gólman většinu nebezpečných situací, včetně hlavičky Borovského, vyřešil, přesto jeden balón za svá záda pustil. Ve 31. minutě rozehrál rohový kop Borovský a Munster halfvolejem z první poslal Slavii do vedení. Jednobrankový náskok jsme však do přestávky neudrželi. Ve 45. minutě soupeř nacentroval před bránu, Slavík sice první střelu vyrazil, ale dorážka Zápotočného už znamenala vyrovnání.

Nástup do druhé půle se nám vydařil náramně. Rohový kop ze 47. minuty odvrátil protivník pouze k Mejzlíkovi, který přihrál Kratochvílovi. Kratochvíl nacentroval před bránu, tam se nejlépe orientoval Munster a svou druhou trefou zajistil červenobílým znovu jednogólový náskok. Potom Liberec, který přijel do Prahy vydatně posílen o hráče áčka, zabral a Slavii přitlačil. Jeho tlak navíc umocnil zbytečný zkrat a následné vyloučení Dubského, po němž soupeř v 84. minutě vyrovnal. Po centru z pravé strany se před naším gólmanem objevili dva protihráči a Slavík neměl šanci. I o deseti jsme mohli nakonec rozhodnout v náš prospěch, když hosté faulovali uvnitř pokutového území Bálka. Sám postižený ale penaltu neproměnil, jeho nepříliš razantní střelu vystihl brankář. Samotný závěr byl oboustranně hodně divoký, vyhrát mohly oba celky, gól však již nepadl.

„Bod bereme a nebereme. Liberec přijel v obrovsky silném složení, na druhou stranu jsme ze zápasu mohli vytěžit určitě víc. Pro diváky to bylo velmi atraktivní utkání,“ uvedl trenér Pavel Trávník.

Slavia B – Liberec B 2:2 (1:1)
Branky: 31. a 47. Munster - 45. a 84. Zápotočný
Sestava Slavie: Slavík - Kratochvíl, Vondráček, Chleboun, Mejzlík - Sláma, Musil (21. Kotrba), Dubský, Borovský (71. Dejmek) - Bálek, Munster (86. Jirásek)
ČK: 77. Dubský - 90. Zápotočný