U17: Z haly ve Wiesbadenu bronz

WIESBADEN - Mladší dorostenci U17 se v zimní přípravě účastnili prestižního a tradičního halového turnaje v německém Wiesbadenu. Po prvním místě v základní skupině bohužel v semifinále nestačili na Frankfurt, v zápase o třetí místo si ale dorostenci Slavie díky výhře nad Hamburkem zajistili bronzové medaile.
Základní skupina
SK Slavia Praha – Augsburg 2:2 (2x Žambůrek)
SK Slavia Praha – Mainz 4:1(2x Vincour, Žambůrek, Eichler)
SK Slavia Praha – West Ham 4:0 (2x Žambůrek, 2x Eichler)
SK Slavia Praha – Schalke 6:0 (3x Kubáň, Vincour, Vít, Eichler)
SK Slavia Praha – Wiesbaden 6:3 (3x Kubiš, Žambůrek, Eichler, Stárek)

Semifinále
SK Slavia Praha – Frankfurt 0:1

O 3.místo
SK Slavia Praha – Hamburk SV 3:1 (2x Žambůrek, Vincour)

Konečné pořadí
1. 1. FSV Mainz
2. Eintracht Frankfurt
3. SK Slavia Praha
4. Hamburger SV
5. SK Rapid Wien
6. FC Augsburg

Jan Žambůrek si vystřílel trofej pro nejlepšího střelce turnaje.

Průběh turnaje komentoval trenér U17 Milan Titěra: „Tým U17 se zúčastnil halového turnaje ve Wiesbadenu, který již 25 let hostí dvanáct týmů z celé Evropy. Slavia se stala tradičním účastníkem a letos měla i velkou šanci v turnaji zvítězit. Jediné utkání, které jsme těsně prohráli v semifinále, nás stálo vysněné finále. V boji o třetí místo však naši hráči předvedli velkou vůli uspět a zápas zvládli. Hráči si velmi dobře poradili se specifickým prostředím sálového fotbalu s mantinely. Zvýšené požadavky byly na hráče zejména v činnostech při krytí míče, rychlosti reakce, neustále se měnící podmínkách, odvaze hrát 1 na 1. Do turnaje nemohlo zasáhnout několik hráčů, kteří měli lehké zdravotní problémy po soustředění, a tak šanci dostali další hráči. Všichni kluci pracovali s odhodláním se ukázat, o čemž svědčí nejen celkové umístění, ale i herní projev a ukazatel nejvíce vstřelených gólů a nejméně obdržených gólů. Individuální ocenění získal jako nejlepší střelec Jan Žambůrek a skvělé výkony podávali oba naši brankáři Jakub Trefil a Christian Fülöp. Vítězem turnaje se nakonec stal po penaltovém rozstřelu 1. FSV Mainz. Poraženým finalistou byl Eintracht Frankfurt. Za třetí Slavií zůstaly věhlasné fotbalové akademie jako Arsenal, West Ham, Leverkusen, Schalke a další,“ hodnotil turnaj trenér U17 Milan Titěra.

Aktuálně

Juniorka: Výhra 2:0 nad Duklou

včera
Juniorka v posledním utkání sezony na hlavním stadionu v Edenu porazila v malém pražském derby Duklu 2:0.

Kabina jednoznačně stojí za panem Tvrdíkem. Věděli jsme, že to dobře dopadne

včera
Druhé místo v lize a vítězství v domácím poháru. Josef Hušbauer hodnotí sezonu, kterou slávisté zakončili výhrou 3:0 v Teplicích, pozitivně.

Splnili jsme jarní cíle, těší trenéra Trpišovského

před 2 dny
Udržet druhou příčku a získat domácí pohár - cíle, které trenér Jindřich Trpišovský dostal před jarní částí sezony, splnil, i tak ale vidí nedostatky. „Musíme přidat v kvalitě hry, pokud to zevšeobecním,“ říká.

Další články