Slávistky vyhrály v Teplicích | SK Slavia Praha
Více

Slávistky vyhrály v Teplicích

Fotbalistky Slavie vyhrály 10. kolo 1. ligy žen v Teplicích 4:0 a bez problémů si připsaly tři body. Dařilo se i juniorkám, které vyhrály stejným rozdílem.
Fotbalistky Slavie vyhrály 10. kolo 1. ligy žen v Teplicích 4:0 a bez problémů si připsaly tři body. Dařilo se i juniorkám, které vyhrály stejným rozdílem.

Slávistky do jarních bojů vykročily úspěšně, když bez problémů porazily svého soupeře a pokračují tak v tradici výher nad Teplicemi v posledních dnech. Od začátku zápasu jsme si vytvořili herní převahu a velice rychle se dostali do vedení po gólu Pěničkové, navíc předtím měla velkou příležitost Voňková. I v dalších minutách jsme se prosazovali, zvýšit skóre mohla Beštová, Pěničková či Voňková. Nakonec se radovala po rohu Králová, když svým důrazem dotlačila míč do branky. Ve zbývajícím čase prvního poločasu jsme soupeře přehrávali, ale do vyložených šancí se moc nedostávali.

Ve druhém poločase hra herně trochu upadla, ale ještě předtím jsme přidali třetí branku díky Voňkové a o výsledku bylo rozhodnuto. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale k dalšímu navýšení skóre jsme se těžce propracovávali. Hlavně chyběl pohyb a lepší kombinace, dá se říci, že druhý poločas odpovídal hře ve druhém poločase v Liberci. Teplice se dostaly do jediné šance, ale centr útočící hráčka nevyužila a zároveň byla zraněna naše brankářka, která zbytek zápasu v brance odkulhala. V závěru utkání jsme přeci jenom přidali ještě jednu branku, podruhé se prosadila Voňková.

Záznam online přenosu - zde.

Teplice - Slavia 0:4 (0:2)

Slavia:
Krömrová - Kulichová (61. Tomášková), Králová, Pincová, Benýrová - Holečková (80.Košvancová), Budošová, Pěničková, Beštová B. (61. Nepokojová) - Divišová, Voňková (83. Beštová J.)
Branky:
8. Pěničková, 24. Králová, 50. a 80. Voňková


Juniorka:
Teplice - Slavia 0:4 (0:1)

Slavia: Nguyenová - Toťová, Němečková, Dvořáková, Jášová (52. Dlouhá) - Lébrová, Břížďalová (41. Voňková), Košvancová, Rzycká - Beštová, Ježdíková (41. Žornová)
Branky: 36. Košvancová, 49. a 61. Žornová, 72. Lébrová

Aktuálně

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Šest slávistů s lvíčaty na EURO jednadvacítek

5. 6. 2023
Trenér Jan Suchopárek povolal na evropský šampionát do jednadvaceti let, který bude probíhat v Gruzii a Rumunsku, sedmero slávistů.

Novým mediálním partnerem Slavie je platforma Seznam.cz

4. 6. 2023
Nejstarší český klub oznámil další výraznou posilu. SK Slavia Praha uzavřela mediální partnerství se společností Seznam.cz, technologickým lídrem a tuzemskou internetovou jedničkou. Spojení dvou silných značek má za cíl zviditelnit sportovní i další strategické aktivity Slavie v očích české veřejnosti.

Další články