Miroslav Pauřík oslavil šedesátiny | SK Slavia Praha
Více

Miroslav Pauřík oslavil šedesátiny

V neděli 8. srpna oslavil šedesátiny bývalý slávistický obránce Miroslav Pauřík. Ve Slavii odehrál v červenobílém dresu osm let, nastoupil do 179 ligových zápasů.

V neděli 8. srpna oslavil šedesátiny bývalý slávistický obránce Miroslav Pauřík. Ve Slavii odehrál v červenobílém dresu osm let, nastoupil do 179 ligových zápasů. Za všechny naše fanoušky Miroslavu Pauříkovi blahopřejeme!

Miroslava Pauříka si pamětníci jeho výkonů určitě vybaví jako obránce, který soupeřovým útočníkům vůbec nic neodpustil, proslul také svými útočnými výpady. Do Slavie přišel z Třince a brzy se stal oporou obrany. Celkem nastoupil do 421 zápasů, z toho bylo 179 ligových, za reprezentaci odehrál čtyři zápasy. V současnosti působí jako trenér v klubu Uhelné sklady Praha.

Fotografie Miroslava Pauříka jsou ze slávistického fotoarchivu, pro web je připravil Pavel Vaníček.

 

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články