Los domácího poháru se opakovat nebude | SK Slavia Praha
Více

Los domácího poháru se opakovat nebude

PRAHA - Odvolací a revizní komise fotbalového svazu zamítla odvolání Slavie i Sparty proti losu Ondrášovka Cupu. Červenobílí tak nastoupí v jarním pohárovém čtvrtfinále proti svému městskému rivalovi.
PRAHA - Odvolací a revizní komise fotbalového svazu zamítla odvolání Slavie i Sparty proti losu Ondrášovka Cupu. Červenobílí tak nastoupí v jarním pohárovém čtvrtfinále proti svému městskému rivalovi. Slavia i Sparta argumentovaly tím, že měly být na základě směrnic nasazeny. Svaz to ale před losováním odmítl a odvolací komise ve středu jeho rozhodnutí potvrdila.

Slavia i Sparta vyjádřily nesouhlas počátkem prosince už před losem i okamžitě po losování. V rozpisu soutěží se totiž uvádí, že od osmifinále se losují herní dvojice, přičemž osm klubů je nasazených podle úrovně a umístění v této soutěži.

Komise ale usoudila, že právní výklad se spíše přiklání k tomu, že kvůli jedné sporné předložce se nelze domnívat, že nasazovat se bude i v další fázi soutěže. „Podle našeho názoru formulace patřila pouze pro osmifinále, v další fázi soutěže se už nasazovat nemá,“ oznámil předseda komise Ondřej Lněnička.

Na rozlosování se tedy nic nemění. Slavii čekají během třinácti dnů tři souboje se Spartou. Zápasy Ondrášovka Cupu se hrají podle rozpisu 31. března v Synot Tip Areně v Edenu a 7. dubna na Letné, utkání 24. kola Gambrinus ligy by se mělo hrát v pondělí 12. dubna na Letné.

Aktuálně

Totální podcast s Petrem Hurychem

9. 6. 2023
V šestém díle naší pravidelné podcastové série se tentokrát můžete těšit na manažera mládeže Petra Hurycha. S Michalem Půrem si povídal například o sešívané filozofii ve výchově hráčských talentů nebo fyzické i psychické připravenosti nastupujících generací sportovců.

Marjolen Wafula Nekesa - nejlepší střelkyně ligy!

9. 6. 2023
Keňská fotbalistka a útočnice Slavie Marjolen Wafula Nekesa oslavila s týmem svůj první mistrovský titul a ve své první sezoně v české nejvyšší soutěži žen nastřílela 14 branek a stala se nejlepší střelkyní ligy! Na druhém místě se umístila Tereza Kožárová.

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

8. 6. 2023
Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Další články