Majitel FC Vaslui optimismem nehýří | SK Slavia Praha
Více

Majitel FC Vaslui optimismem nehýří

V exkluzivním rozhovoru pro agenturu Mediafax majitel rumunského klubu FC Vaslui Adrian Porumboiu v úterý uvedl, že jeho tým má před odvetou 1. kola Poháru UEFA se Slavií velký strach z pražského klubu.
V exkluzivním rozhovoru pro agenturu Mediafax majitel rumunského klubu FC Vaslui Adrian Porumboiu v úterý uvedl, že jeho tým má před odvetou 1. kola Poháru UEFA se Slavií velký strach z pražského klubu.

„Podle výsledku v prvním utkání to vypadá, že šance na postup jsou vyrovnané, padesát na padesát, ale tohle je samozřejmě teorie. Uvidíme až ve čtvrtek na hřišti," uvádí Adrian Porumboiu, pro kterého je fakt, že Vaslui má v odvetě výhodu domácího prostředí, zcela nepodstatný. „V dnešní době skutečnost, že hraješ na vlastním hřišti, už není výraznou výhodou. Důležitá je forma hráčů a jejich přístup. Kvůli úrovni dnešního fotbalu už nemůže být řeč o tom, že domácí hřiště je velkou výhodou," tvrdí šéf rumunského klubu.

FC Vaslui se v lize příliš nedaří, zatímco Slavia na domácí scéně své soupeře jasně přehrává. I z toho plynou velké obavy rumunského klubu ze čtvrteční odvety s Pražany. Vedení FC Vaslui to ani nijak neskrývá.

„Bojíme se Slavie, samozřejmě, že se bojíme," přiznal Porumboiu. „Ani Steaua v loňském roce v Lize mistrů nedokázala Slavii porazit. Čeká nás velice těžký zápas. Pražané mají silný tým, který dokáže způsobit problémy komukoli. Bojím se zvláště kvůli tomu, že si Vaslui v lize nestojí zrovna nejlépe. Poslední dobou jsme nehráli tak, jak bychom si přáli. Přesto doufám, že se brzy vzpamatujeme a v Poháru UEFA předvedeme něco zcela odlišného," dodal šéf klubu.

Rozhovor poskytla serveru slavia.cz agentura Mediafax

Aktuálně

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

29. listopadu autogramiáda A-týmu

24. 11. 2022
Po konci podzimní části sezony jsme pro fanoušky připravili speciální odpoledne ve Fortuna Aréně, kdy si budou moct přijít pro podpisy hráčů A-týmu. Z organizačních a kapacitních důvodů je kapacita akce omezená, všechna volná místa jsou aktuálně zarezervována.

Další články