Krajčík: Ukažme jim, kdo je tady doma! | SK Slavia Praha
Více

Krajčík: Ukažme jim, kdo je tady doma!

EDEN - V loňském roce odehrál za Slavii oba úspěšné zápasy proti Steaue Bukurešť. Jak se obránce Matej Krajčík těší na čtvteční zápas, znovu proti rumunskému soupeři?
EDEN - V loňském roce odehrál za Slavii oba úspěšné zápasy proti Steaue Bukurešť. Jak se obránce Matej Krajčík těší na čtvrteční zápas, znovu proti rumunskému soupeři?

Jak jste se na Vaslui připravovali?
Soupeře jsme viděli několikrát na videu, ještě nějaký trénink určitě proběhne. Jejich hra je podobná Steaue. Rumunská liga má svůj určitý styl, stejně jako třeba anglická nebo německá. Jsou rychlí, snaží se hrát fotbal po zemi, zbytečně nenakopávají balony. Mají zažitý tvrdý presink, takže nás určitě čeká těžké utkání. Výsledky v poslední době hovoří hodně v jejich prospěch, máme se určitě na co těšit.

Nebojíte se třeba, že byste neznámého soupeře mohli podcenit?
Zítřejšího soupeře zná asi hodně málo lidí, ale to samé se dalo říct i o jiných. Prakticky do úterka nikdo neznal třeba Cluj a teď hrají Ligu mistrů. Soupeře si nesmíme dovolit podcenit, musíme hrát zodpovědně hlavně směrem dozadu. Góly na domácí půdě by nás mohly dvojnásob mrzet.

Jaký je „recept“ na zítřek?
Důležité bude hrát obezřetně a nepustit je do šancí, vepředu to ale taky nesmíme „odchodit“. Nesmíme čekat, jak se zápas bude vyvíjet. Musíme vzít otěže do svých rukou a ukázat jim, kdo je tady doma. Máme velkou sílu a zkušenosti z pohárových soutěží.

Jak se projevil návrat Vladimíra Šmicera?
Pro tým je to určitě posílení. Svoje kvality pořád má a já doufám, že s ním trenér i nadále počítá.

Jaký výsledek byste si přál?
Doufám, že i nějaký gól dáme, ale hlavně nesmíme inkasovat. Sestava se poslední dobou stabilizovala, dva góly jsme sice dostali v Ostravě, jinak nám to ale vzadu klape.

Proběhla v týdnu nějaká speciální příprava?
Nic speciálního jsme si nenacvičovali. Poslední zápas jsme hráli ještě v pondělí, tréninky jsou teď spíše regenerační. Člověk musí shodit únavu.

V týmu Vaslui hraje také hodně cizinců…
Cizinců je tam sice hodně, ale mají rumunského trenéra a podle toho, co jsem viděl na videu, hrají kombinační fotbal, hodně drží balon. Možná budou mít míč na kopačkách i víc než my, ale to měla Steaua taky a nakonec byly výsledky v náš prospěch.

Znáte se s brankářem Kuciakem?
Znám ho, viděli jsme se několikrát na reprezentačním srazu. Ale že bych mu třeba před zápasem volal, to ne.

Aktuálně

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

29. listopadu autogramiáda A-týmu

24. 11. 2022
Po konci podzimní části sezony jsme pro fanoušky připravili speciální odpoledne ve Fortuna Aréně, kdy si budou moct přijít pro podpisy hráčů A-týmu. Z organizačních a kapacitních důvodů je kapacita akce omezená, všechna volná místa jsou aktuálně zarezervována.

Další články