Na Strahově branka nepadla | SK Slavia Praha

Na Strahově branka nepadla

PRAHA/STRAHOV – Slávistická juniorka nedokázala i přes větší množství šancí vstřelit Liberci branku a na Strahově se severočeským týmem pouze remizovala 0:0. Utkání začalo v poklidném tempu, postupem času ale obě mužstva přidala na aktivitě.

První šanci v utkání si vytvořili slávisté, v 7. minutě po centru z pravé strany střílel Gulajev metr vedle. Ve 20. minutě střílel Hošek, jeho pokus ale zblokovala liberecká obrana. O tři minuty později skončila Javorkova střela po přízemním centru mimo.

Slavia pokračovala v útočném snažení, po standardní situaci Grajciar z voleje minul pravou tyč. Ve 41. minutě se ke slovu dostali i hosté, Martanovu střelu do pravého rohu branky vytěsnil Vorel.

I do druhé půle vstoupila Slavia slibnou šancí, průnik Grajciara ale gólově nevyužil Gulajev. V 54. minutě namířil přízemní střelu Jablonský pouze do připraveného Zlámala. O dvě minuty později už se červenobílí radovali, Gulajev byl ale při své střele v ofsajdovém postavení.

V 72. minutě po centru Grajciara nebezpečně zakončoval střídající Novotný, branka z toho ale nebyla. V síti neskončila ani střela Šimečka o pět minut později.

V 78. minutě nenasměroval svoji hlavičku mezi tři tyče Grajciar a ani šance Váchy pět minut před koncem neskončila gólem.

Neproměňování šancí se mohlo Slavii vymstít v 90. minutě, Vlaskovu ránu z voleje ale naše obrana zblokovala.

„Dnešní utkání jsme chtěli vyhrát, skončilo remízou, s tím se nedá nic dělat. První půli jsme začali celkem aktivně, měli jsme dvě gólové šance, Liberec jen jednu, kterou vychytal Vorel. Ve druhém poločase jsme hráli aktivněji, Gulajev trefil branku, rozhodčí ale zvedl praporek. Poté jsme měli ještě čtyři čisté gólové šance. Když nedáte gól, nevyhrajete. Za druhý poločas jsem ale spokojený,“ uvedl trenér B-týmu Miroslav Janů.

„V první půli bylo utkání bojovné, moc fotbalu v něm vidět nebylo. Do druhé jsme šli s tím, že musíme bojovat a navázat na výsledky venku. Šance na to byly, nepodařilo se. Musíme jít teď dál, připravit se na sobotní venkovní zápas a tam vyhrát,“ řekl k utkání Marek Kindel.

Slavia B – Liberec B 0:0
Slavia: Vorel - Kindel, Jan Hošek, Starý (67. Kobler), Jablonský – Grajciar, Javorek, Šimeček, Koreš (46. Vácha) – Gulajev, Honka (56. Novotný)
Liberec: Zlámal – Zeman, Krátký, Jarkovský, Rehák – Šticha (46. Dejmek), Vlasko, Gecov, Dostálek (76. Kesner) – Martan, Brožík (80. Pyšek)
ŽK: Novotný, Šimeček