Šmicer korunoval vítěze (přidáno video) | SK Slavia Praha
Více

Šmicer korunoval vítěze (přidáno video)

PRAHA/HANSPAULKA – Dostat medaili od vítěze Ligy mistrů – této cti se dostalo vítězům sportovních her pro děti z dětských domovů, které uspořádal nadační fond Plaváček v areálu Hanspaulka.
PRAHA/HANSPAULKA – Dostat medaili od vítěze Ligy mistrů – této cti se dostalo vítězům sportovních her pro děti z dětských domovů, které uspořádal nadační fond Plaváček v areálu Hanspaulka. Vladimír Šmicer předal medaile a diplomy společně s manžely Jakubiskovými, kteří jsou patrony fondu. Po předávání cen došlo na i na tradiční autogramiádu.

Na rozdíl od loňského roku mohl Vladimír Šmicer přivézt ukázat i mistrovský pohár. „Do toho se lije vodka?“ vyzvídali malí sportovci. „Ne, do toho lije šampaňské. Myslím tím samozřejmě to dětské, to určitě znáte,“ odpovídal ochotně slávistický záložník.

„Ty máš medailí, to už jsi pomalu jako Phelps,“ gratuloval jednomu z vítězů, který uspěl hned v několika sportech.

Nutno přiznat, že ne všichni účastníci našeho fotbalistu poznali. „Vy jste kdo?“ ptal se malý asi šestiletý klučina. „Já hraju fotbal, odkud jsi ty?“ zareagoval Šmicer.

Fotbalový turnaj, jehož vítězové si kromě dalších darů odnesli i mistrovské dévédéčko Mistři v Edenu, vyhrál tým dětského domova z Dlažkovic, před Zábřehem a Budišovem. Soutěžilo se ve stolním tenisu, přehazované, atletice a dalších disciplínách.

K pohodovému průběhu celého turnaje přispěli také dva rozhodčí – dorostenečtí fotbalisté ze Slavie, kteří každoročně pomáhají zápasy řídit.

Vladimír Šmicer slíbil, že přijede sportovce z dětských domovů podpořit i příští rok. „Uděláme všechno pro to, abych zase přivezl mistrovský pohár,“ slíbil malým sportovcům.

Zakladateli Nadačního fondu Plaváček jsou manželé Juraj a Deána Jakubiskovi. Cílem tohoto projektu je podpora a osobní rozvoj talentovaných dětí z dětských domovů a ze sociálně slabých skupin. Plaváček dlouhodobě spolupracuje s SK Slavia Praha.

Reportáž, kterou připravila Fanklub Slavia TV, si můžete stáhnout zde

Aktuálně

Beseda a prohlídka stadionu s Františkem Veselým mladším

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články