Zpravodajství z nedělních utkání dorostů | SK Slavia Praha
Více

Zpravodajství z nedělních utkání dorostů

B-dorost a D-dorost sehrál těžká utkání na hřišti Viktorie Plzeň. Úspěšní byli jen mladší dorostenci. A-dorost a C-dorost čeká v úterý v 11.00 a ve 13.15 zápas na Spartě.

Viktoria Plzeň – Slavia dorost ,,B“ 3:1 (2:1), neděle 7.9. 2008, ČLSD
Branky: 24´ Mráz
Slavia: Mejzr – Vodrhánek, Hell, Mráz (75´ Paprčiak) – Pospíšil, Šrámek, Hájek, Čižikov (55´ Galus), Pázler – Zákostelský (60´ Mikuš), Trpišovský (46´ Klimeš)

Bohužel, dříve jsem mužstvo chválil, viz. zápas v Teplicích nebo v Pardubicích. V tomto utkání mohu jen vyzvednout snahu 3 hráčů, které nechci jmenovat, a to je bohužel málo. Zbytku hráčů chybělo nasazení, důraz a ochota. Jedinou naši branku vstřelil Mráz dalekonosnou střelou, na kterou mu odrazem asistoval Hájek. Zbytek zápasu nejde ani komentovat. Branky jsme obdrželi v 15., 31. a 57. minutě po nedisciplinovanosti, lajdáctví a nesoustředění. V celém utkání chyběla agresivita, jak v útočné, tak v obrané fázi.

 

Kohoutek Rostislav – asistent trenéra

Viktoria Plzeň - Slavia dorost „D“ 1:2 (1:0), neděle 7.9. 2008, ČLMD
Branky: 56 ´Hurka, 79´ Šittich
Slavia: Horňáček - Novák (41´ Šittich), Ďurša (41´ Tesařík), Čepelák, Košata - Zámečník, Šimeček, Zmrhal (41´ Prošek), Kolmistr - Sponer (61´ Synek), Hurka

Začátek zápasu jsme nezačali v Plzni špatně, přesto jsme již v 10. minutě prohrávali po rohovém kopu 0:1, když jsme nechali hráčům Plzně ve vápně příliš prostoru. Pozitivní však bylo, že to nás nijak neovlivnilo a naopak to byl správný impuls ke zvýšení naší aktivity. Přesto byla hra do 30. min. spíše vyrovnaná. Potom jsme dostali Plzeň pod velký tlak, který jsme bohužel gólově nevyjádřili. V koncovce chybělo více přesnosti či důrazu.
Do 2. poločasu jsme vstoupili s cílem dostat Pleň znovu pod tlak a zlepšit zejména zakončení našich akcí. Zároveň jsme museli hrát pozorně v obraně, protože Plzeň hrozila zejména nebezpečnými brejky. V 56- min. zachytil rozehrávku Plzně Kolmistr, zatáhl míč po levé straně hřiště, přesně zacentroval a Hurka vyrovnal hlavou na 1:1.
Dál pokračoval velmi zajímavý zápas z obou stran, ale na našich hráčích bylo vidět, že mají větší vůli po vítězství. Dokázali jsme si vytvořit více střeleckých příležitostí. Odměnou pro naše hráče byla v 79. min. rozehraná standardní situace Šimečkem, kdy si do vápna výborně naběhl Šittich a hlavou rozhodl o našem vítězství.
Za vůli a snahu po výhře i za nepříznivého vývoje chci klukům poděkovat. Ukázali charakter a velkou chuť zápasy vyhrávat náročnou cestou. Navíc kvalita hry byla zejména ve 2. poločase na velmi slušné úrovni.

M.Jíra

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články