Pět slávistů obléklo národní dresy | SK Slavia Praha
Více

Pět slávistů obléklo národní dresy

PRAHA - Jako první ze slávistů zasáhl do reprezentačních klání Dušan Švento. Do souboje se Severními Iry naskočil v 59. minutě, předvedl se několika typickými průniky a centry. Slováci své první kvalifikační utkání zvládli...
PRAHA - Jako první ze slávistů zasáhl do reprezentačních klání Dušan Švento. Do souboje se Severními Iry naskočil v 59. minutě, předvedl se několika typickými průniky a centry. Slováci své první kvalifikační utkání zvládli, vyhráli 2:1.

Do zápasu české fotbalové reprezentace do 21 let na půdě Turecka zasáhli tři slávisté – Marek Suchý, Petr Janda a Tomáš Jablonský.

Lvíčata ale prohrála v kvalifikaci ME v Turecku 0:2 a hodně si zkomplikovala cestu do říjnové baráže o závěrečný turnaj, který za rok hostí Švédsko.

České mladíky čeká v úterý poslední utkání s Ukrajinou. Pokud zápas vyhrají a pokud Turci neklopýtnou s Arménií, tak mohou doufat, že se do baráže dostanou jako jeden ze čtyř týmů.

Reprezentační dres Tuniska navlékl i Tijani Belaid. Utkání Tuniska s výběrem Burkina Faso skončilo bezbrankovou remízou. Tijani Belaid oslavil v sobotu 6. září jedenadvacáté narozeniny. Přejeme všechno nejlepší!

Slovensko - Severní Irsko 2:1 (0:0)
Branky: 46. Škrtel, 70. Hamšík - 81. Ďurica (vlastní)
Slovensko: Senecký - Pekárik, Škrtel, Ďurica, Petráš - Sapara, Kozák, Karhan (75. Zábavník), Vittek (85. Mintál), Hamšík - Jakubko (59. Švento)

Turecko 21 - Česko 21 2:0 (0:0)
Branky: 63 a 85. Ayidin Kerabulut
Turecko 21: Onur - Orhan, Eren, Ceyhun, Ferhat - Ayidin Yilmaz (79. Zafer), Serdar, Abdullah, Ayidin Kerabulut - Özer (86. Aykut) - Sercan (46. Mustafa)
Česko 21: Švenger - Kúdela, Suchý, Mazuch, Jablonský (85. Pekhart) - Janda, Holek, Švec, Střeštík (55. Dočkal) - Fillo (69. Řezníček), Fenin
ŽK: Jablonský, Fenin

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články