Slavia smetla Rakovník a postupuje | SK Slavia Praha

Slavia smetla Rakovník a postupuje

PRAHA/RAKOVNÍK – Slavia vstřelila na půdě divizního Rakovníka sedm branek a s přehledem postoupila do 3. kola poháru ČMFS.

Slávisté nastříleli v prvním poločase čtyři branky během patnácti minut, nejprve však museli přečkat velkou šanci domácích z deváté minuty,  kdy rakovnický Majer hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.

Poprvé se červenobílí radovali ve 14. minutě, Toleski využil tvrdou střelou přízemní centr od Necida. O šest minut později už to bylo 0:2, přesně k tyči se trefil záložník Marek Jarolím.

Neuběhlo ani pět minut a brankář Šíma lovil míč se své sítě potřetí, tentokrát se po krásném sólu trefil levačkou Šiklič. Do přestávky přidal svoji druhou branku v utkání z hranice vápna Marek Jarolím.

Slavia ve druhém poločase pokračovala v útočení, pátá branka padla z pokutového kopu, nařízeného po faulu na Toleskiho, který penaltu s přehledem proměnil. Další gól padl v 72. minutě, svou premiérovou branku v A-týmu vstřelil vystřídavší útočník Litteri. Naposledy slavili slávističtí fandové v 87. minutě, z přímého kopu se prosadil Volešák.

Po zranění kotníku se do sestavy Slavie vrátil Martin Latka, na hřiště se poprvé v letošní sezoně podíval také Vladimír Šmicer, který střídal ve 44. minutě zraněného Šikliče. Našeho záložníka přivítalo na hrací ploše aplausem přes dva tisíce diváků.

V dalším kole se Slavia se střetne s Voticemi, utkání je na programu 25. září.

„Nechtěli jsme nic podcenit a rychle Rakovníku nastřílet pár branek. To se nám povedlo, potěšen jsem také s návratem Vládi Šmicera, i když jsme původně neplánovali, že nastoupí na tak dlouhou dobu,” řekl po utkání trenér Slavie Karel Jarolím.

"Vím, že i v Chorvatsku se někdy v pohárových zápasech urodí překvapení, nedávno to potkalo Dinamo Záhřeb, proto je dobře, že jsme hned od úvodu jasně ukázali, že jsme mnohem silnější tým. K průniku před mojí brankou mne inspirovalo sledování Fiorentiny, zkoušeli to podobně. Chtěl bych poděkovat fanouškům, že za námi přijeli i sem," uvedl Ronald Šiklič.

Rozsáhlý rozhovor s Ronaldem Šikličem uvedeme v příštím čísle Poločasu pro ligový zápas s Jabloncem.

Rakovník – Slavia 0:7 (0:4)

Branky: 14. a 61. (pen.) Toleski, 20. a 30. Jarolím, 24. Šiklič, 72. Litteri, 87. Volešák

Rakovník: Šíma - Vaidiš, Hájek, Fojtík, Razím - Mrázek, Mžourek, Krejčí, Isteník – Pereš (80. Zelenka, 85. Stuchl) , Majer

Slavia: Vaniak - Krajčík, Latka, Hubáček, Šiklič (44. Šmicer), - Jarolím, Tavares, Volešák, Černý – Necid (46. Litteri), Toleski (63. Ivana)

ŽK: Majer, Vaidiš – Šiklič, Volešák

Diváci: 2 145