V Ostravě tři body za výstavní trefy | SK Slavia Praha
Více

V Ostravě tři body za výstavní trefy

OSTRAVA - Tři nádherné branky vstřelili slávisté v Ostravě a po zásluze si odvezli tři body. Jako první se trefil Tomáš Necid, v šestnácté minutě po centru Mateje Krajčíka...
OSTRAVA - Tři nádherné branky vstřelili slávisté v Ostravě a po zásluze si odvezli tři body. Jako první se trefil Tomáš Necid, v šestnácté minutě po centru Mateje Krajčíka vymetl hlavou pravý růžek branky.

Stejně krásnou branku dal ve 22. minutě Tijani Belaid, z první volejem napálil míč do sítě po centru Dušana Šventa. Domácí však vzápětí snížili, po zákroku Martina Vaniaka se míč dostal k Mičolovi a ten ho poslal do odkryté branky.

Ve druhém poločase přidal svoji druhou branku Tijani Belaid. Tuniský reprezentant z osmnácti metrů nedal domácímu gólmanovi šanci. Domácí ještě snížili díky další dorážce, tentokrát Svěrkošem, ale tři body si nakonec připsal mistrovský celek.

„Věděli jsme, že nás čeká na Bazalech těžké utkání. Prohráli jsme v Liberci, remizovali jsme v Plzni, chtěli jsme proto udržet kontakt se špičkou, která se od nás trochu odpoutala, hlavně Sparta. Dnešní vítězství má pro nás určitě velkou cenu,“ řekl po zápase trenér Slavie Karel Jarolím.

„Vedení 2:0 jsme bohužel dlouho neudrželi, může za to ztráta koncentrace, která způsobila v našich řadách trošku zmatek. Do druhého poločasu jsme potom udělali změnu v rozestavení, ale byli jsme málo aktivní. Baníku jsme přenechali územní převahu, hráčům jsme nechávali dost prostoru. O konečném výsledku potom rozhodla třetí branka,“ zhodnotil oba poločasy slávistický kouč.

Slavia neprohrála na hřišti Baníku už deset let. „Hráči přicházejí, hráči odcházejí, je ale pravda, že na půdě Baníku se nám docela daří,“ je si této série neporazitelnosti vědom Karel Jarolím.

Řeči čísel ale přílišnou váhu nepřikládá. „Chtěli jsme tady plně bodovat, za to jsem hrozně rád. V utkání byly fáze, kdy jsme vypadali sebevědomě, ale byly tam i momenty, kdy to nebylo úplně podle našich představ,“ uzavřel slávistický kouč.

„Nám se vstup do zápasu moc nepovedl, měli jsme ze soupeře přílišný respekt a kazili jsme jednoduché míče. Slavia má hráče, kteří mají v zakončení obrovskou kvalitu, šance, co měli, tak proměnili. My jsme začali hrát až ve chvíli, kdy jsme snížili na 1:2. Ve fázi, kdy jsme měli převahu a dokonce i náznaky šancí ale Slavia dala třetí gól. Nám se sice podařilo dát kontaktní branku, ale potom už to bylo o tom, zda soupeř udělá chybu,“ neskrýval nespokojenost trenér Baníku Ostrava Karel Večeřa.

Utkání jsme sledovali on-line

Ostrava – Slavia 2:3 (1:2)
Branky: 23. T. Mičola , 72. V. Svěrkoš - 16. T. Necid , 22. T. Belaid , 64. T. Belaid
Ostrava: P. Vašek - T. Marek , R. Bolf , A. Neuwirth , D. Tchuř - T. Mičola (83. F. Metelka ), R. Otepka , T. Galásek , M. Lička (66. R. Zeher ) - V. Svěrkoš , M. Lukeš (66. D. Střihavka )
Slavia: M. Vaniak - M. Krajčík , E. Brabec , M. Suchý , R. Šiklič - P. Janda (70. M. Ivana ), T. Belaid (75. L. Volešák ), M. Tavares , J. Černý (67. M. Jarolím ) - T. Necid , D. Švento

Aktuálně

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

29. listopadu autogramiáda A-týmu

24. 11. 2022
Po konci podzimní části sezony jsme pro fanoušky připravili speciální odpoledne ve Fortuna Aréně, kdy si budou moct přijít pro podpisy hráčů A-týmu. Z organizačních a kapacitních důvodů je kapacita akce omezená, všechna volná místa jsou aktuálně zarezervována.

Další články