B a D dorost skončily na stříbrných místech | SK Slavia Praha

B a D dorost skončily na stříbrných místech

Dorosty B a D dohrály své soutěže, skončily shodně na druhém místě. Za pozornost určitě stojí střelecký úspěch Pavla Vyhnala, který nastřílel 33 branek a vytvořil tak nový rekord!
SK Č.Budějovice - Slavia „B“ dor. 0:1 (0:0), I. liga SD, sobota 21.6.2008
Branka: Vyhnal
Slavia: Martin Berkovec – Alois Hyčka, Stanislav Komínek (57´ Pavel Mareš), Sebastián Novák (90´ Ladislav Brůžek), Lukáš Palko – Radek Štefan, Lukas Tománek (46´ Michal Poláček), Ondřej Vaněk, Štěpán Zahálka (87´ Ondřej Petrák) – Pavel Vyhnal, David Kuťák

V posledním kole České ligy staršího dorostu jsme zavítali do Českých Budějovic. Utkání se hrálo za slunečného počasí a velkého dusna. Od začátku utkání jsme pěknou kombinační hrou udávali tempo hry a vytvářeli si dobré šance. Soupeře jsme i místy dostali pod tlak, ale chybělo nám přesnější zakončení. Několik slibně se vyvíjejících šancí jsme pokazili špatnou finální přihrávkou. Soupeř nás ohrožoval jen z brejkových situací, ale s tím se naše obrana vedená Komínkem, který se vrátil do sestavy po dlouhé pauze zaviněné zraněním, dokázala vypořádat. My jsme soupeře rovněž několikrát ohrozili pěknými střelami z dálky, které domácí brankář s námahou vyrážel na rohové kopy. Protože jsme ani  my nevyužili žádnou ze standardních situací, skončil poločas bezbrankovou remízou. Do druhé části utkání jsme vstoupili ve stejném tempu, které bylo vzhledem k počasí extrémně fyzicky náročné. Domácí se sice nevzdávali, ale většinou se jen bránili a utkání se v některých fázích i přiostřilo. Naše útoky zastavovali jen za cenu faulů a my získávali stále více standardních situací. Z jedné z nich konečně udeřilo. V 74´min. zahrával Mareš z pravé strany přímý volný kop. Levou nohou poslal míč do pokutového území přesně na zadní tyč soupeřovy branky. Zde byl na svém místě nabíhající Vyhnal a míč usměrnil do sítě – 0:1! Soupeř se pak sice snažil o vyrovnání, ale naše defenzivní činnost byla téměř bezchybná. Naopak jsme nadále hrozili svými akcemi. Žádnou další šanci jsme však už neproměnili. Další branka tak již nepadla a vítězství jsme si dokázali bezpečně pohlídat. Poděkování patří opět celému týmu za zodpovědný kolektivní výkon a dále pak za celou sezonu, jelikož tento tým obsadil konečné 2.místo v České lize staršího dorostu, jen o 4 body za vítězným Mostem. Svým soupeřům dokázali chlapci za sezonu nastřílet 82 branek!!! (celkové skóre 82:22 a zisk 62 bodů). O prvenství nás připravily jen zbytečné ztráty, zejména v některých domácích zápasech. Za zmínku určitě stojí, že nejlepším dorosteneckým střelcem Slavie letošního ročníku se stal Pavel Vyhnal, který nastřílel 33 gólů, čímž výrazně promluvil do historických tabulek (nový dorostenecký rekord). Závěrem nezbývá nic jiného než tomuto týmu popřát mnoho úspěchů v dalším ročníku, v „A“ dorostu. - J.Neuberg -

SK Č.Budějovice - Slavia „D“ dor. 0:2 (0:1), I. liga MD, sobota 21.6.2008
Branky: 2 Žák
Slavia: Měsíček Jiří – Šimkovský Jakub (41´ Náhlovský Marek), Brůžek Ladislav, Mikula Jan, Sudek Jakub – Pařízek Petr (41´ Jílek Jan), Petrák Ondřej, Šlehofer Lukáš (61´ Šebek Vojtěch), Tusjak Luboš (41´ Smolák David) – Hofman Adam, Žák Filip

K poslednímu zápasu České ligy mladšího dorostu jsme cestovali do Českých Budějovic a cílem zápasu bylo jednoznačně rozloučit se se sezonou vítězně a hlavně kvalitním výkonem. Hráči Slavie od začátku zápasu diktovali tempo hry, výborně kombinovali, dobře drželi míč, ale bohužel se nám dlouho nevedlo překonat dobře organizovanou obranu soupeře. Přesto jsme dál pokračovali v aktivní hře a ve 33.minutě vzal na sebe zodpovědnost útočník Žák a krásnou individuální akcí, kdy obešel 2 protihráče v pokutovém území, otevřel skóre zápasu na 0:1 pro Slavii. Podobný průběh zápasu měl i 2.poločas, i když úvodní minuty jsme nehráli tak dobře jako v 1. poločase. Postupně jsme opět přebírali otěže zápasu a v 64.minutě znovu skóroval útočník Žák a Slavia vedla 0:2. „Jsem velmi rád, že jsme zakončili sezonu tak jak jsme si přáli a zejména předvedená hra měla velkou kvalitu a na hráčích bylo vidět, že si poslední zápas skutečně užívají. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za přístup nejen v tomto zápase, ale za spolupráci v celé sezoně a popřát jim do té další jen to nejlepší. Myslím si, že konečné 2.místo v České lize mladšího dorostu je důkazem, že hráči pracovali v sezoně dobře a za to jim velmi děkuji. Bylo mi potěšením s tímto týmem hráčů trénovat,“ zhodnotil utkání a celý rok trenér Miroslav Jíra. - M.Jíra -