Statistiky jarní části sezony | SK Slavia Praha

Statistiky jarní části sezony

Nejvíce minut odehrál Erich Brabec.

Přinášíme vám celkové statistiky jarní části sezony, která skončila na novém stadionu v Edenu mistrovskými oslavami. Nejvíce minut v červenobílém dresu nakonec odehrál kapitán Erich Brabec, který chyběl jenom jednou, když pykal v derby za žluté karty.

Na druhém místě je brankář Martin Vaniak, třetí Martin Latka, který nastoupil do čtrnácti zápasů, což je statistika, která ho musí těšit, zejména při vzpomínce na zranění, která ho provázela v podzimní části.

Na čtvrtém a pátém místě jsou David Hubáček a potenciální reprezentant Kapverdských ostrovů Mickael Tavares. Nejlepším střelcem jara byl nakonec Goce Toleski se třemi trefami, největší efektivitu měl ale tuniský reprezentant Tijani Belaid, který dal dvě branky ve čtyřech utkáních, ve kterých nastoupil.

Goce Toleski také suverénně vede v počtu obdržených žlutých karet, červené karty viděli slávisté jenom dvě, David Kalivoda za svlečení dresu v derby se Spartou a Michal Vorel za faul v utkání se Žižkovem.

Zajímavé jsou také celkové statistiky týmu v celé sezoně. Kdyby se hrálo jenom doma, Slavia by skončila až čtvrtá (9-5-1, 24:9 32 bodů), venku ale první (8-4-3 21:15 28 bodů).

V prvním poločas byla Slavia také nejlepší (13-13-4 52 bodů), ve druhém až třetí (12-12-6 24:17 48 bodů). První poločas doma až devátá (4-9-2 21 bodů), venku naopak první (9-4-2 31 bodů).

Druhý poločas doma měla Slavia ze všech týmů nejlepší (9-5-1 15:5 32 bodů), venku ale až devátý (3-7-6 9:12 16 bodů).