Dorostenci o víkendu vyhrávali | SK Slavia Praha

Dorostenci o víkendu vyhrávali

Dorosteneckým týmům Slavie se o víkendu dařilo, naši fotbalisté nedostali ani branku a připsali si vítězství.
Slavia „A“ dor. – FC Tescoma Zlín 4:0 (2:0), I. liga SD,středa 28.5.2008
Branky: 2 Novotný, Hošek P., Neuberg
Slavia: Berkovec Martin – Sobišek David , Šulc Radek, Neuberg Jan, Dostál Martin – Šimeček Štěpán, Čmovš Pavel, Kučera Petr ( 45´Jíša Martin), Koreš Štěpán (57´ Přeučil Vojtěch) – Novotný Petr (72´ Krajčovič Peter), Hošek Petr

Domácí utkání naši dorostenci zvládli a po dobrém výkonu porazili soupeře ze Zlína 4:0. V prvním poločase se hrála za úmorného vedra vyrovnaná partie, ve které jsme využili v závěru 2 příležitosti a šli jsme s dvougólovým náskokem do šaten. Trefili se Hošek a Novotný. Ve druhém poločase jsme nepřipustili soupeřovo snížení a ještě brankami Neuberga a Novotného zvýšili svůj náskok. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: „V prvním poločase mohli diváci vidět vyrovnané utkání, ve kterém jsme po dlouhém čekání konečně byli produktivní a v závěru z našich šancí šli do vedení. Ve druhé půli jsme navýšili vedení na 4:0 a dotáhli utkání do vítězného konce.“ - J.Saňák –

Slavia „B“ dor. – Bohemians 1905 „B“ dor. 1:0 (0:0), ČLSD, neděle 1.6.08
Branka: Vyhnal (pen.) Sestava: Roman Valeš – Alois Hyčka, Petr Kolařík, Ondřej Běloušek, Sebastián Novák – Radek Štefan (73´ David Kuťák), Ondřej Vaněk, Michal Rejka (57´ Lukáš Palko), Petr Mareš – Pavel Vyhnal (89´ Michal Poláček), Jan Hrubý (86´ Štěpán Zahálka).

Ve 27.kole České ligy staršího dorostu jsme na domácím hřišti a za úmorného vedra přivítali Bohemians. Toto derby bylo soubojem týmů z popředí tabulky a soupeř se na nás chtěl bodově dotáhnout. Svou taktiku tomu i podřídil, neboť na nás vyrukoval s tvrdou hrou, plnou osobních soubojů a důraznou hrou do těla. Tento způsob hry nám moc nevyhovoval a dlouho jsme se nemohli dostat do hry a předvést svou typickou kombinační hru. Hráči rovněž nedostávali prostor k předvedení svých technických a individuálních dovedností. Soupeř předváděl jen hru systémem dlouhých nakopávaných míčů. Vzhledem k počasí bylo utkání extrémně fyzicky náročné, takže se zároveň jednalo o souboj kdo je lépe fyzicky připraven. Během prvního poločasu jsme si vytvořili několik šancí, ale žádnou jsme nedotáhli až do brankového zakončení. Buďto jsme selhali ve střelbě nepřesnou muškou, nebo útočníci chyběli na svých nacvičených pozicích k zakončení. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou. Do druhého poločasu jsme se řádně osvěžili a odpočinkem načerpali další síly. Do soupeře jsme se pustili s odhodláním vstřelit branku, neboť bylo z dosavadního průběhu jasné, že kdo dá první gól, zvítězí. Vytvořili jsme si mírnou převahu a postupem času začal soupeř pomalu fyzicky odpadávat. I přes úmorné vedro se utkání hrálo ve velmi svižném tempu. Vytvářeli jsme si stále více šancí a konečně se nám začala i dařit kombinační hra. Branka byla opravdu na spadnutí a té jsme se dočkali v 67.min. Při jedné z kombinačních akcí byl z levé strany přesnou vysokou přihrávkou do pokutového území vyslán do šance Hrubý. Ve vstřelení branky mu zabránil obránce nedovoleně stažením za dres a rozhodčí nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Vyhnal a nemýlil se – 1:0! Soupeř se však nevzdával, snažil se o vyrovnání a naši branku ohrožoval zejména ze standardních situací. Naši obranu však bezchybně dirigoval brankář Valeš a soupeře jsme nepustili do vyložené gólové příležitosti. My jsme proti tomu hru oživili střídajícími hráči a udržovali jsme svižné tempo hry. S blížícím se koncem zápasu jsme si stále získávali větší územní převahu a vytvořili několik slibných střeleckých příležitostí. Žádnou jsme však nedokázali využít a tak se na stavu utkání již nic nezměnilo. Velkým kladem byl opět bojovný a kolektivní výkon celého týmu. - J.Neuberg -

Slavia,,C“ dor. – FC Tescoma Zlín 4:0 (1:0) I. liga MD, sobota 31 .5. 2008
Branky: 2 Pázler, Šindelář, Zákostelský
Slavia: Malina Patrik – Galus Daniel, Pospíšil Tomáš, Hell Michal, Mráz Lukáš (72´ Klimeš Michal) – Hájek Jakub, Hanousek Marek, Duranski Filip, Bohata Michal (58´ Čižikov Jevgenij) – Pázler Jan (64´ Šindelář Daniel), Trpišovský Jakub (41´ Zákostelský Jan)

Utkání proti Zlínu se odehrálo ve velice náročném teplém počasí. Již od prvních minut nás soupeř zatlačil na vlastní polovinu, ale dobrou organizací v obraně jsme soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Tento vývoj hry trval jen do 25. minuty, kdy po jedné z prvních akcí záložníků a následnému zaváhání soupeřova brankáře skóroval do prázdné branky Pázler. Od této gólové situace jsme začali soupeře přehrávat. Výsledkem bylo několik dobrých příležitostí Bohaty, Trpišovského a Pázlera. Do konce poločasu se ale skóre již nezměnilo. Do druhé fáze hry jsme vstoupili daleko aktivněji. Odměnou byl druhý gól Pázlera v 45. minutě, na který mu přihrával Hájek. Bylo to po individuální akci z pravé strany hřiště a následnému centru. Po gólu z 45. minuty jsme začali soupeře ještě více přehrávat. Výstrahou pro naši branku byly jen sporadické protiútoky soupeře. V 53. minutě jsme měli i trochu štěstí, kdy po nedorozumění stoperů nás před obdrženým gólem zachránil praporek postranního rozhodčího. Závěr utkání byl zcela v naši režii. Gólově se ještě prosadil v 66. minutě Šindelář a o 12 minut později i další střídající útočník Zákostelský. Na tyto góly nahrávali Hanousek a Čižikov. - R.Kohoutek -

Slavia „D“ dor. – Bohemians 1905 „D“ dor.1:0 (0:0), ČLMD, středa 21.5.08
Branky: Veselý
Slavia: Černý Václav – Šimkovský Jakub (69´ Smolák David), Náhlovský Marek (48´ Brůžek Ladislav), Mikula Jan, Sudek Jakub – Jílek Jan (41´ Melecký Filip), Petrák Ondřej, Šlehofer Lukáš, Veselý Daniel – Hofman Adam (54´ Pařízek Petr), Žák Filip

Po nedělním velmi náročném utkání s Plzní jsme tentokrát ve středečním předehrávaném zápase přivítali doma v Edenu rivala z Vršovic - tým Bohemians 1905. Hodnocení tohoto zápasu bude velmi stručné - zatímco v předchozím zápase jsme sice dva body ztratili, ale předvedli velmi kvalitní fotbal, tentokrát byla naše hra velmi nepřesná a ani pohyb hráčů nebyl jaký by měl být. Přesto v 66. minutě rozhodl o vítězství domácí Slavie pohotovou střelou za vápnem Veselý a kluci se díky zejména velké bojovnosti celého týmu ve 2. poločase mohli radovat z domácího vítězství. Bylo to vítězství vůle a štěstí v podobě vstřelení jedné důležité branky. - M.Jíra –

Pozn.: „D“ dorost své utkání předehrával minulý týden, v současné době je na zahraničním turnaji na Kanárských ostrovech.