Dorostenci přehráli Olomouc | SK Slavia Praha

Dorostenci přehráli Olomouc

Přinášíme vám tradiční zpravodajství z víkendových zápasů dorostu.
Slavia „A“ dor. – SK Sigma Olomouc 2:1 (2:0), I.liga SD, sobota 22.3.2008
Branky: Koreš, Šimeček Slavia: Martin Berkovec – Marek Cimpl, František Lukeš, Radek Šulc, David Sobišek – Štěpán Šimeček , Jan Hošek, Pavel Čmovš, Štěpán Koreš (79´ Petr Novotný) – Vít Balcar (57´ Martin Jíša), Marek Kindel

Ve třetím jarním utkání přivítali naši chlapci vedoucí celek soutěže z Olomouce a rychlé a důrazné utkání dokázali vyhrát 2:1. První poločas se Slavia prosazovala proti Sigmě zejména týmovou kombinační hrou, čehož dokázal využít ve 12. minutě Koreš, který podstřeluje brankáře do branky 1:0. Ve 23. minutě přihrává Hošek Šimečkovi, který se báječně uvolňuje na hranici pokutového území a zvyšuje křížnou střelou, která se odráží od tyče do branky na 2:0. Ve druhém poločase má sice Sigma územní převahu, až na jednu šanci si však nedokáže další vypracovat a jsou to naopak slávisté, kteří mohou rozhodnout utkání, dvakrát se ocitl v gólové šanci Jíša. V 86. minutě snižuje Sigma z přímého kopu z hranice pokutového území střelou k tyči 2:1. Hodnocení trenéra: „Diváci mohli opět vidět kvalitní, důrazné a rychlé utkání, které jsme dokázali vyhrát 2:1. Proti kvalitnímu soupeři jsme předvedli skvělý týmový výkon a získali jsme 3 body.“ - J.Saňák -

Slavia „B“ dor. – FC Slovan Liberec 4:0 (1:0), ČLSD, čtvrtek 20.3.2008
Branky: Rejka, Mareš, Poláček, Vaněk
Slavia: Roman Valeš – Alois Hyčka, Robert Kysela, Ondřej Běloušek, Sebastián Novák – Michal Rejka (72´ Štěpán Zahálka), Ondřej Vaněk, Petr Kolařík, Petr Mareš (78´ David Kuťák) – Michal Poláček (61´Pavel Vyhnal), Miloš Mirkovič (46´Radek Štefan)

V úvodním domácím utkání jarní části České ligy staršího dorostu jsme přivítali mužstvo Liberce, utkání se hrálo na umělé trávě. Do zápasu jsme vstoupili s cílem zvítězit i když jsme věděli, že po prohře v úvodním zápase nás čeká těžký zápas. Naše hra tomuto cíli odpovídala a do soupeře jsme se pustili od počátku utkání, kdy jsme si postupně vytvářeli mírnou převahu a soupeře dostávali pod tlak. Jedinou naší slabinou byla finální přihrávka a zakončení. Rovněž jsme několikrát zahrozili ze standardních situací, ale žádnou tuto šanci jsme nedokázali využít. Až ve 34.min. se do krásné šance dostal Rejka po přihrávce Vaňka a přesně umístil míč do sítě – 1:0 !. Po prvním poločase jsme tedy odcházeli do šaten za tohoto příznivého stavu. Do druhé části hry jsme vstupovali s úkolem vstřelit další branku a pojistit si vítězství. Do soupeře jsme se opět pustili od začátku 2. poločasu a další branka tak na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 48. min. krásně vystřelil asi ze 20ti m Hyčka, brankář míč vyrazil do strany a s dorážkou si již věděl rady dobíhající Mareš – 2:0 ! Další branky jsme se dočkali po deseti minutách, kdy se nádherně uvolnil na pravé straně Kolařík a přesně přihrál podél branky na hranici malého pokutového území, kde našel nabíhajícího Poláčka, a ten umístil míč do sítě – 3:0 ! Pokračovali jsme v útočné hře a v 68. min., jsme předvedli pěknou kombinační akci z levé strany - k míči se dostal střídající Vyhnal a po chvíli pobytu na hřišti předvedl nádhernou finální přihrávku na Vaňka, který střelou v pokutovém území vsítil čtvrtou branku – 4:0 !. Měli jsme ještě několik dalších šancí a svou hrou jsme svého soupeře ve druhém poločase dokonale rozebrali.Výsledek zápasu však již zůstal nezměněn a my jsme se mohli radovat z vítězství. Za předvedený výkon lze pochválit celý tým, zejména za bojovnost a vůli zvítězit. - J.Neuberg -

Slavia „C“ dor. – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:2), I.liga MD, sobota 22.3.08
Branky: Duranski (Hájek)
Slavia: Tomáš Mejzr – Dan Galus, Tomáš Pospíšil, Ondřej Jech, Lukáš Mráz – Jakub Hájek, Marek Hanousek, Filip Duranski, Petr Kučera – Jan Zákostelský, Daniel Šindelář

Do utkání jsme vstoupili velice ostře. Soupeře jsme nepustili do vážnější šance. I když jsme si nevytvořili vyloženou šanci v prvním poločase ani my, byli jsme jistě lepším týmem. Zvláštní na tomto utkání bylo to, že si soupeř, za první poločas nevytvořil snad ani jednu vážnou šanci na skórování a i přesto vedl. Příčinou byla penalta po nedorozumění a vlastní gól brankáře z rohu. Do druhého poločasu jsme nastoupili velice aktivně a dobrou kombinační hrou jsme soupeře zatlačili. Výsledkem bylo snížení stavu na 1:2. Bohužel ani tlakem v závěru utkání jsme nedosáhli na vyrovnání. - R. Kohoutek -

Slavia „D“ dor. – FC Slovan Liberec 0:1 (0:0), ČLMD, čtvrtek 20.3.2008
Slavia: Jiří Měsíček – Adam Hofman, Ladislav Brůžek, Jan Mikula, Jakub Sudek – Petr Pařízek (41. Jan Jílek), Lukáš Šlehofer, Luboš Tusjak (62. Filip Melecký), Daniel Veselý – Filip Žák (41. Jakub Goiš), Vladimír Halama

Ve druhém jarním kole jsme doma přivítali mužstvo z Liberce a cílem bylo potvrdit předešlé cenné vítězství na půdě Mostu. Bohužel naše hra už od začátku zápasu postrádala předešlé nasazení všech hráčů, chyběl pohyb a snaha o kombinaci. V prvním poločase to byl spíše boj z obou stran a k ohrožení branky soupeře jsme se dostávali spíše po standardních situacích, stejně tomu tak bylo na straně hostujícího Liberce. Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem zlepšit pohyb a nasazení hráčů, více získávat odražené míče a hrát více po zemi se snahou o kombinaci. Jenže hned v úvodu 2. poločasu jsme po naší útočné standardní situaci nezachytili rychlý brejk soupeře a prohrávali jsme 0:1. Hráče to však nepoložilo a naopak jsme začali hrát daleko aktivněji. Dokázali jsme si vypracovat několik slibných příležitostí, měli jsme i dostatečný počet hráčů v zakončení, ale v koncovce jsme buď nebyli dostatečně důrazní nebo přesní. Zejména šance Veselého či Goiše byli stoprocentní a je škoda, že se nám nepodařilo už do konce zápasu vyrovnat. Nutno dodat, že i Liberec některé šance spálil. „Tato domácí porážka nás velmi mrzí, ale doufám, že pro kluky bude dostatečným ponaučením hned do následujícího utkání v Jablonci, na který se už nyní začínáme soustředit“, zhodnotil utkání trenér Jíra. - M.Jíra -