A-dorost z Českých Budějovic body nepřivezl

Dorostenci mají za sebou druhé jarní kolo, přinášíme vám tradiční referáty.
SK České Budějovice - Slavia „A“ dor. 1:0 (1:0), I.liga SD, sobota 15.3.2008
Slavia: Martin Berkovec – Davis Sobišek, František Lukeš, Pavel Čmovš, Marek Cimpl – Štěpán Šimeček, Jan Hošek, Marek Kindel, Jakub Kučera (52´ Štěpán Koreš) – Petr Novotný (45´ Daniel Urban), Pavel Jíša (75´ Peter Krajčovič)

Na půdu Českých Budějovic přijeli hosté nabuzeni vítězstvím nad Mladou Boleslaví a s cílem vyhrát i na horké jihočeské půdě. Do utkání vstoupili Slávisté s velkou aktivitou, která byla hlavním rysem utkání, kdy se „sešívání“ snažili vstřelit branku. Bohužel se jim to za celých 90 minut nepodařilo, byť mělo hostující mužstvo chvílemi drtivou převahu a brankové příležitosti, ale domácí brankář byl nejlepším hráčem na hřišti. Rozhodnutí přinesl rohový kop domácích ve 40. minutě, kdy na skvěle zahraný centr nejvýše vyskočil domácí hráč Novák a pěknou hlavou stanovil i konečné skóre 1:0. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku, což rozhodlo o výsledku utkání. V poli jsme byli lepší, vytvořili jsme si brankové příležitosti, ale tentokrát jsme je neproměnili. Již teď se díváme na nejbližší utkání s Olomoucí a věřím, že chlapci budou dřít a branky začneme již nyní střílet. - J. Saňák -

SIAD Most - Slavia „B“ dor. 2:0 (0:0) , ČLSD, sobota 15.3.2008
Slavia: Roman Valeš – Ondřej Běloušek (72´ David Kuťák), Robert Kysela, Petr Kolařík, Sebastián Novák – Alois Hyčka, Michal Rejka (87´ Jaroslav Večeřa), Ondřej Vaněk, Radek Štefan (52´ Zdeněk Čechák) – Miloš Mirkovič (63´ Pavel Vyhnal), Petr Mareš

V prvním jarním utkání České ligy staršího dorostu jsme se utkali s týmem Mostu, který se po podzimní části soutěže usadil na prvním místě tabulky. Že jeho výsledky nejsou náhodné, předvedl i v tomto utkání. Utkání bylo od samého začátku vyrovnané a šance se střídaly na obou stranách. Hned v úvodu jsme si vytvořili jasnou brankovou příležitost, kdy po dlouhém výkopu našeho brankáře Valeše se k míči dostal Mareš a svůj samostatný únik neproměnil. Vytvářeli jsme si další možnosti, ale opět bezvýsledně. Během 1.poločasu jsme soupeře nepustili do vážnější šance, a tak poločas skončil bezbrankovou remízou. V úvodu 2. poločasu jsme předvedli krásnou kombinační akci, kdy se do samostatného průniku dostal Hyčka, ale opět selhal v koncovce. Z průběhu zápasu bylo patrné, že kdo dá první branku, vyhraje. Bohužel jsme branku obdrželi my, a to v 52.min. Domácí zahrávali rohový kop a naše obrana zcela zaspala, když nechala v pokutovém území zcela volného hráče domácích, a ten pohodlně hlavičkou umístil míč do naší sítě. I přes nepříznivý stav jsme se stále snažili útočit, ale soupeřovy útoky byly rovněž nebezpečné. Při jednom z nich jsme se v 72.min. dopustili zbytečného faulu v pokutovém území a kopala se proti nám penalta. Domácí ji s přehledem proměnili a upravili výsledek na 2:0. V závěru utkání přibývalo nervozity, ale stále jsme se nevzdávali. V samém závěru jsme měli další vyloženou gólovou šanci, kdy jsme předvedli další sólový nájezd na brankáře domácích, tentokrát Večeřa, ale opět jsme nedokázali dopravit míč do sítě. Výsledek tak již zůstal nezměněn a je nutné konstatovat, že bez proměňování šancí nemůžeme dosáhnout dobrého výsledku. Sportovně musíme uznat, že náš soupeř byl velmi kvalitní a uštědřil nám lekci z produktivity. - J. Neuberg -

SK České Budějovice - Slavia „C“ dor. 1:3 (1:0) I.liga MD, sobota 15.3.08
Branky: 2 Bohata, Duranski
Slavia: Tomáš Mejzr – Daniel Galus, Ondřej Jech, Tomáš Pospíšil, Lukáš Mráz – Petr Kučera, Filip Duranski, Marek Hanousek, Jakub Hájek – Jan Zákostelský (72. Daniel Šindelář), Michal Bohata (65. Evžen Čižikov)

Úvod utkání ovlivnil fakt, že se hrálo na přírodní trávě a my jsme neměli možnost na tomto povrchu trénovat. Řada nepřesností a problémy s pohybem vedly k tomu, že utkání bylo v průběhu první třetiny zcela vyrovnané a soupeř se ujal vedení po standardní situaci. Do poločasu jsme vyrovnali na 1:1 a ve druhé půli jsme již jasně dominovali, což se projevilo i na výsledku. - M. Prokeš -

SIAD Most - Slavia „D“ dor. 1:3 (0:1), ČLMD, sobota 15.3.2008
Branky: Halama, Jílek, Goiš
Slavia: Jiří Měsíček – Adam Hofman (75´ Jakub Šimkovský), Ladislav Brůžek, Jan Mikula, Jakub Sulek – Petr Pařízek (63´ David Smolák), Ondřej Petrák, Lukáš Šlehofer, Daniel Veselý (73´ Jan Jílek) – Jakub Goiš, Vladimír Halama (52´ Filip Žák)

Do jarní premiéry jsme na hřišti silného Mostu vstoupili s vědomím, že chceme pracovat od začátku velmi pozorně a vzhledem k menšímu hřišti s umělým povrchem jsme věděli, že důležité budou osobní souboje a standardní situace. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a od začátku jsme se snažili dostat soupeře pod tlak s cílem vytvořit si standardní situace, což se nám povedlo už v 24.minutě, kdy po rohu Veselého vstřelil první jarní branku Halama hlavou. V dalším průběhu jsme znovu několikrát ohrozili branku soupeře, ale chybělo nám více důrazu ve vápně Mostu. Zároveň jsme v obranné fázi pracovali velmi pozorně a soupeře do šancí nepouštěli. Druhý poločas měl velmi podobný průběh, hráli jsme dál velmi aktivně, ale teprve až v 74.minutě zafungovala výborně spolupráce dvou hráčů, kteří nastoupili až do 2.půle – Žák se výborně uvolnil po autovém vhazování, nacentroval do vápna a zde Jílek hlavou vstřelil svoji premiérovou branku za Slavii. Chvíli nato jsme však byli nedůslední na pravé straně a soupeř snížil v 77.minutě na 1:2. Poslední slovo však měla Slavia, kdy Jílek výborně rozehrál standardní situaci a Goiš zpečetil vítězství Slavie na konečných 1:3. „Doufám, že toto cenné vítězství na půdě silného Mostu potvrdíme hned v následujícím domácím utkání s Libercem,“ zhodnotil trenér Jíra. - M. Jíra -