Příprava B-týmu a mládeže v plném proudu | SK Slavia Praha
Více

Příprava B-týmu a mládeže v plném proudu

PRAHA - „Zimní příprava všech mládežnických mužstev včetně rezervního týmu dospělých probíhá bez problémů. Ve většině týmů se testují noví hráči a to nejen z Česka,“ řekl našemu webu sportovní ředitel Michal Šrámek.

PRAHA - „Zimní příprava všech mládežnických mužstev včetně rezervního týmu dospělých probíhá bez problémů. Ve většině týmů se testují noví hráči a to nejen z Česka,“ řekl našemu webu sportovní ředitel Michal Šrámek.

B – mužstvo:

SK Slavia Praha „B“ - Bohemians 1905

Zápas Dragoun Cupu (sobota 26. ledna) byl po dohodě obou klubů odložen na pozdější termín. Bohemians 1905 jsou totiž na zahraničním soustředění.

SK Slavia Praha „B“ - Motorlet Praha 2:0

V rámci Dragoun Cupu porazila Slavia na Vyšehradě divizní Motorlet 2:0. Branky vstřelili Petr Kobler a Lukáš Dvořák. „Bylo trošku vidět, že jsme dnes hráli první zápas. Byly tam nedostatky, ale i pozitiva, myslím, že jsme utkání kontrolovali, měli jsme více gólových příležitostí, dvě branky jsme vstřelili, navíc se nám nikdo nezranil," řekl k zápasu trenér Daniel Šmejkal.

SK Slavia Praha „B“ - Marila Příbram 1:5

V utkání Tipsport ligy nahradila slávistická juniorka A-tým, který se připravuje na herním soustředění ve Spojených Arabských Emirátech. Zápas začal pro Slavii dobře, když ve druhé minutě po standardní situaci skóroval Vojtěch Marek. V nastavení první půle se ale Příbrami podařilo vyrovnat. Po změně stran bylo utkání rozhodnuto po deseti minutách hry, ve kterých naše mužstvo inkasovalo tři góly. V zápase byl znatelný kvalitativní rozdíl mezi ČFL a 2. ligou a zároveň se potvrdilo, že Příbram je velkým aspirantem na postup do I. Gambrinus ligy. „Chtěl bych pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. V první půli jsme s Příbramí drželi krok, ale musím uznat, že soupeř byl opticky přece jen lepším mužstvem. Zápas se zlomil na konci prvního poločasu, kdy přišlo vyrovnání. Ve druhé půli jsme bohužel dostali góly, na které jsme nedokázali odpovědět. Soupeř prokázal nejen svoji kvalitu, ale i zkušenost,“ zhodnotil utkání trenér Daniel Šmejkal.“

A-dorost, C-dorost

Mužstvo „U-19“ a „U-17“ má za sebou herní soustředění v Písku. „Osobně jsem se zúčastnil jejich přípravných zápasů. Ve středu 23. ledna hrál slávistický C-dorost proti Písku „U 19“ a vyhrál 1:0 brankou Michala Grohola. Utkání probíhalo v naší režii, ale bylo vidět ještě mnoho nedostatků, na kterých budeme muset do konce zimní přípravy zapracovat. Ve čtvrtek 24. ledna sehrál A-dorost utkání s A-týmem Písku, který hraje na špici divize a netají se ambicemi na postup do ČFL. V tomto utkání jsme zvítězili 2:0 brankami Martina Jíši a Víta Balcara. Podle mě to byl nejkvalitnější zápas, jaký jsem zatím v tomto přípravném období viděl,“ zhodnotil přípravu sportovní ředitel Michal Šrámek.

V sobotu 26. ledna začalo herní soustředění v Písku pro B-dorost a D-dorost. V pátek 1. února přijede na jih Čech B-mužstvo a zůstane tam do čtvrtka 7. února. „Na všechny tři týmy čeká velmi bohatý tréninkový a zápasový program, pro jehož průběh má areál v Písku vynikající podmínky ze všech úhlů pohledu. Pevně věřím, že kvalitní zimní příprava se projeví v dobrých výsledcích v celé jarní části a v co nejnižším počtu zdravotních problémů našich hráčů,“ uzavřel sportovní ředitel Michal Šrámek.

Aktuálně

Totální podcast s Petrem Hurychem

9. 6. 2023
V šestém díle naší pravidelné podcastové série se tentokrát můžete těšit na manažera mládeže Petra Hurycha. S Michalem Půrem si povídal například o sešívané filozofii ve výchově hráčských talentů nebo fyzické i psychické připravenosti nastupujících generací sportovců.

Marjolen Wafula Nekesa - nejlepší střelkyně ligy!

9. 6. 2023
Keňská fotbalistka a útočnice Slavie Marjolen Wafula Nekesa oslavila s týmem svůj první mistrovský titul a ve své první sezoně v české nejvyšší soutěži žen nastřílela 14 branek a stala se nejlepší střelkyní ligy! Na druhém místě se umístila Tereza Kožárová.

Plán přípravy A-týmu: V Aigenu i souboj s Rakówem

8. 6. 2023
Přečtěte si v článku, jak bude vypadat letní příprava slávistů na novou sezonu a na koho v jejím rámci narazí.

Další články