Slavia skončila na turnaji poslední | SK Slavia Praha

Slavia skončila na turnaji poslední

PRAHA – Fortuna Víkend šampionů pro Slavii skončil. Slavia prohrála s Ružomberokem 2:3 a na halovém turnaji obsadila poslední osmé místo. Začátek prvního poločasu se přitom Slavii povedl...

PRAHA – Fortuna Víkend šampionů pro Slavii skončil. Slavia prohrála s Ružomberokem 2:3 a na halovém turnaji obsadila poslední osmé místo. Začátek prvního poločasu se přitom Slavii povedl, ve čtvrté minutě měla dvoubrankový náskok. Nejprve se trefil Jan Kovařík, druhý gól přidal vzápětí Michel Costa. Slavia měla i další šance, ale svůj náskok nezvýšila. V prvním poločase snižoval Kucka, ve druhé půli vyrovnal Marek Bakoš z penalty. Tři minuty před koncem rozhodl o vítězství Ružomberoku Siva. Po utkání odjeli hráči Slavie na Strahov. Odtud se potom odpoledne vydají do Krkonoš na kondiční soustředění. Nejlepším střelcem Slavie byl na turnaji se třemi góly Ladislav Volešák.

„Samozřejmě, že ten výsledek mrzí. Ale příprava nám teprve začíná, je důležité, že se nám nikdo nezranil. Je to velká škoda, že se nám s tím výsledkem nepodařilo něco udělat. Více bych si pak mohl vychutnat to, že jsem mohl nastoupit,“ řekl po zápase s Ružomberokem gólman Josef Kubásek.

Také Daniel Pudil neskrýval své zklamání z výsledku: „Určitě jsme tady chtěli uspět, minimálně jsme se chtěli dostat do semifinále. Tento výsledek je samozřejmě pro nás zklamání. Motivaci jsme měli i v nedělním zápase o sedmé místo, protože jsme nechtěli skončit jako poslední, ale bohužel nepovedlo se to. Zase jsme vedli, ale nedokázali jsme to udržet. Teď je před námi kondiční soustředění ve Špindlerově Mlýně, kde nabereme síly a ty potom zúročíme v lize a v Poháru UEFA.“

SK Slavia Praha – MFK Ružomberok 2:3 (2:1)

Sestava Slavie: Kubásek, Diviš - Hubáček, Kovařík, Šourek, Suchý - Kobler, Costa, Pudil, Volešák, Jablonský, Gebre Selassie – Gaúcho

Sestava Ružomberoku: Šavol - Gallo, Maslo, Jurč, Novotný, Demeter, Siva - Macko, Sivčevič, Božok, Lačný, Maslo, Zošák, Kasaj, Lukáš Bakoš, Kucka - Pilár, Marek Bakoš, Babic, Števko

Branky: 3. Kovařík, 4. Costa – 7. Kucka, 21. Marek Bakoš z penalty, 27. Siva