Vaniak a Vlček hrdiny rozstřelu | SK Slavia Praha
Více

Vaniak a Vlček hrdiny rozstřelu

PRAHA - „Musím našim fanouškům poděkovat, jejich podpora, kterou jsem slyšel už po úvodním hvizdu,  mi dodala sebevědomí," vzkazuje slávistickým příznivcům brankář Martin Vaniak, který se stal jedním z hrdinů dlouhého strahovského večera.
PRAHA - „Musím našim fanouškům poděkovat, jejich podpora, kterou jsem slyšel už po úvodním hvizdu, mi dodala sebevědomí," vzkazuje slávistickým příznivcům brankář Martin Vaniak, který se stal jedním z hrdinů dlouhého strahovského večera. Když Ladislav Volešák nedal první penaltu, Vaniak zlikvidoval následný pokus a Slavia nešla do psychické nevýhody. „Je radost s takovou podporou hrát. Už v Jablonci byl naprosto plný kotel, podpora v Žilině byla taky fantastická, jsem rád, že jsme všem udělali dnes radost."

Tu nakonec rozhodující penaltu proměnil Stanislav Vlček. „Bylo to těžké, během zápasu jsem neproměnil několik šancí. Do první pětky jsem nešel, doufal jsem, že se rozhodne dřív," přiznal Stanislav Vlček.

„Pro mužstvo by bylo lepší, kdybychom proměnili šance a vyhráli třeba 4:0. V prodloužení ale mužstvo ukázalo obrovskou sílu, že se hnalo za vítězstvím," zhodnotil vydařený večer Martin Vaniak.

Jedním ze dvou neúspěšných exekutorů byl Marek Suchý, nakonec musel mít dvojnásobnou radost, že se vše v dobré obrátilo. „Chtěl jsem to napálit pod břevno, ale míč mi úplně uletěl," vzpomněl si vicemistr světa do 20let na nepovedenou střelu.

„Byl to pro nás vzadu v obraně náročný zápas, věděli jsme, že nesmíme udělat chybu, která by nás všechny srazila do kolen, vybízeli jsme se k maximální koncentrovanosti," popsal průběh náš obránce.

Nakonec vysekl poklonu slávistickým fandům. „Hrálo se v super atmosféře, je úžasné cítit takovou podporu po celých sto dvacet minut utkání."

Slavia vyzve ve třetím předkole LM slavný Ajax Amsterdam. Všichni fanoušci si musí pečlivě schovat svoji vstupenku, před zahájením předprodeje budou mít přednostní právo na nákup vstupenky právě jenom oni.

Aktuálně

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

29. listopadu autogramiáda A-týmu

24. 11. 2022
Po konci podzimní části sezony jsme pro fanoušky připravili speciální odpoledne ve Fortuna Aréně, kdy si budou moct přijít pro podpisy hráčů A-týmu. Z organizačních a kapacitních důvodů je kapacita akce omezená, všechna volná místa jsou aktuálně zarezervována.

Další články