Costa věnoval svůj gól fanouškům | SK Slavia Praha
Více

Costa věnoval svůj gól fanouškům

PRAHA – Vypadalo to dlouho, že se slávističtí fanoušci radosti nedočkají. Nakonec jí po závěrečném hvizdu byl plný stadion. Muž, který obrat začal, se jmenuje Michel Costa. „
PRAHA – Vypadalo to dlouho, že se slávističtí fanoušci radosti nedočkají. Nakonec jí po závěrečném hvizdu byl plný stadion. Muž, který obrat začal, se jmenuje Michel Costa.

„První zápas, první gól, to je prostě super. Svoji branku bych rád věnoval fanouškům, byli výborní,“ říkal po zápase novinářům přes svého tlumočníka Gaúcha šťastný střelec.

Do svého premiérového ligového utkání naskočil o přestávce zápasu. „Dostal jsem od trenéra pokyny hrát na kraji zálohy. V průběhu zápasu ale přišel k čáře a na nákresu mi ukázal prostor, kam se mám přesunout.“ Právě odtud pak Costa nádherně levačkou trefil k tyči.

„Ne, že mám dát gól, to tam trenér nakreslené neměl,“ usmál se sympatický Brazilec.

Premiérovou trefu dal slabší levačkou. „Je to moje slabší noha, ale zkouším si střílet na tréninku oběma. Hlavně, že jsem pomohl obrátit zápas. Slyšel jsem hodně o rivalitě mezi Spartou a Slavií, hodně rád bych pomohl Slavii, aby byla lepší,“ plánuje si.

Costa se také od novinářů dozvěděl, že ho čeká zápisné. „Já vím, první zápas, první gól, asi to bude drahé, viďte,“ ověřoval si. Záložníka, který vyrostl ve slunné Brazílii, chladné počasí netrápilo. „Na hřišti se člověk rychle zahřeje.“

Brazilec má ještě jeden velký důvod těšit se na jaro kromě krásného počasí. „V dubnu za mnou přijede manželka s dcerou, už jim vyřizuji doklady a víza,“ vysvětlil.

Aktuálně

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Šest slávistů s lvíčaty na EURO jednadvacítek

5. 6. 2023
Trenér Jan Suchopárek povolal na evropský šampionát do jednadvaceti let, který bude probíhat v Gruzii a Rumunsku, sedmero slávistů.

Novým mediálním partnerem Slavie je platforma Seznam.cz

4. 6. 2023
Nejstarší český klub oznámil další výraznou posilu. SK Slavia Praha uzavřela mediální partnerství se společností Seznam.cz, technologickým lídrem a tuzemskou internetovou jedničkou. Spojení dvou silných značek má za cíl zviditelnit sportovní i další strategické aktivity Slavie v očích české veřejnosti.

Další články