Kuriozity v derby pražských „S“ | SK Slavia Praha

Kuriozity v derby pražských „S“

V pátek jsme na Letné remizovali 1:1. Zápas skončil řádně v devadesáté minutě. Diváci, kteří přišli na souboj Slavie se Spartou v roce 1928, se však museli spokojit pouze s částí prvního poločasu.
Pražští rivalové proti sobě nastoupili 28. dubna ve finále středočeského poháru. Ve 35. minutě srazil Perner Šoltyse a rozhodčí Cajnar odpískal penaltu. Kapitán Sparty Káďa však míč zasedl, nepovolil pokutový kop provést a o chvíli později odvedl mužstvo do kabin. Soudce musel utkání předčasně ukončit. Z nařízení fotbalového svazu se dohrávalo 11. července a překvapivě se začalo až 35. minutou. Svoboda desítku neproměnil, ale později si zklamání vynahradil a brankou na 1:0 rozhodl duel pro sešívané.

Některé další zajímavé momenty dubnových derby pražských „S“:
12.4. 1924 končí kapitán Slavie Jan Vaník, který v derby nastoupil dvanáctkrát za AC a sedmnáctkrát za SK.

8.4. 1934 končí ligový boj 2:2. Skóre srovnal vlastní brankou slávista s příznačným jménem Pech.

1.4. 1951 jsme vyhráli 3:0. Třetí gól vstřelil Vlk a byla to naše 250. trefa v derby.

15.4. 1961 přenáší střetnutí poprvé televize. Hraje se s bílým „televizním“ míčem a vítězí Sparta v poměru 1:0.