Suchopárek chodí v sandálech | SK Slavia Praha
Více

Suchopárek chodí v sandálech

V předminulém ligovém kole musel brněnský trávník předčasně opustit kapitán Jan Suchopárek, který si nepříjemně pochroumal koleno. „Vyšetření potvrdilo, že mám natržený vnitřní postranní vaz, podle doktora je to na tři až šest týdnů. A navíc jsem si nechal strhnout palec u nohy, měl jsem tam nějaký zánět a nevešel jsem se do kopaček. Takže teď chodím v sandálech,“ svěřuje se se svým údělem. „Je to smůla, byl jsem v sestavě, v posledních utkáních to šlo, cítil jsem se slušně,“ říká smutně. „Jediné, co mě v poslední době potěšilo, byl páteční zápas s Bohemkou, výsledek byl asi jiný, než jsme očekávali, ale diváci na stadiónu i u televize museli vidět, že mužstvo herní kvalitu má.“

Pak se pustí do popisu svých neduhů. „Kdybych si nenechal sundat ten nehet, tak by ani nebylo vidět, že mi něco je. Koleno se ale projevuje při změnách směru, je to bolestivé. Kdybych to nedoléčil, mohl bych si poškodit i ostatní vazy,“ uvědomuje si zadák. „Vypadá to, že jsem pořád zraněný, ale není to tak. Nic vážnějšího se mi už rok nestalo,“ upozorňuje. K návratu podotýká: „Podobný problém měl Lukáš Došek a byl zpátky se za dva měsíce. Může to trvat i déle, musím se obrnit. Je to pořád posilovna nebo kolo, s balónem se nepotkám. O tom fotbal není. A nejsem už nejmladší, něco jiného je, když zranění přijde ve dvaceti nebo ve dvaatřiceti. Ale na konec kariéry nepomýšlím, těším se zpátky, a jak,“ uklidňuje fanoušky.

Suchopárka zatím zastupuje nadějný Tomáš Šilhavý, který si debut v nejvyšší soutěži odbyl v pátek proti klokanům. „Pro takhle mladé hráče není jednoduché naskočit hned do derby, ale podal dobrý výkon. Předpoklady pro první ligu má, je jen otázka času, kdy bude jistější. Přijde to za pár zápasů, do týmu zapadl,“ chválí kolegu z obrany zkušený slávista.

Aktuálně

Tři remízy, jedna výhra. Slávisté úspěšnější v rámci derby víkendu

5. 6. 2023
O víkendu 3. a 4. června se konala mládežnická derby kategorií U16, U17, U18 a U19. Tři utkání se rozešla smířlivou remízou, to čtvrté vyhráli sešívaní 2:1.

Šest slávistů s lvíčaty na EURO jednadvacítek

5. 6. 2023
Trenér Jan Suchopárek povolal na evropský šampionát do jednadvaceti let, který bude probíhat v Gruzii a Rumunsku, sedmero slávistů.

Novým mediálním partnerem Slavie je platforma Seznam.cz

4. 6. 2023
Nejstarší český klub oznámil další výraznou posilu. SK Slavia Praha uzavřela mediální partnerství se společností Seznam.cz, technologickým lídrem a tuzemskou internetovou jedničkou. Spojení dvou silných značek má za cíl zviditelnit sportovní i další strategické aktivity Slavie v očích české veřejnosti.

Další články