Tomáš Pekhart přestupuje do Tottenhamu | SK Slavia Praha

Tomáš Pekhart přestupuje do Tottenhamu

PRAHA – Slávistický útočník Tomáš Pekhart přestupuje s platností od 1. července 2006 do Tottenhamu Hotspur. Dohoda o transferu byla uzavřena ve středu. Šestnáctiletý fotbalista by měl v Londýně strávit následující tři roky, anglický klub bude mít právo na další dvouletou opci.

„Tottenham sledoval Tomáše delší dobu, jeho přestup je dokladem dobré práce Slavie s mládeží,“ řekl tiskový mluvčí Alexandr Kliment.

Tomáš Pekhart byl v minulosti v anglickém klubu na stáži. Talentovaný hráč je členem reprezentační sedmnáctky, v lednu byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem České republiky za rok 2005. V Tottenhamu již působí bývalý brankář Slavie Radek Černý.