Schyluje se k velké bitvě | SK Slavia Praha
Více

Schyluje se k velké bitvě

BRUSEL – „Důležité je pro nás bude nedostat branku a proměňovat šance, které si vytvoříme,“ řekl dnes na předzápasové konferenci trenér Anderlechtu Franky Vercauteren...
BRUSEL – „Důležité je pro nás bude nedostat branku a proměňovat šance, které si vytvoříme,“ řekl dnes na předzápasové konferenci trenér Anderlechtu Franky Vercauteren . „Samozřejmě, že můžeme někdy v zápase zariskovat, zejména pokud se do útoku zapojí více hráčů, ale rozhodně nebudeme bláznit. Nečeká nás totiž lehký soupeř,“ dodal kouč našeho soupeře, kterému přidělaly starost drobné zdravotní problémy Serhata Akina a Christiana Wilhelmsona. Tureckého reprezentanta trápí stehenní sval, švédského ofenzivního záložníka zranění paty. „Oba ale budou zřejmě připraveni hrát,“ doplnil informaci trenér. Problémy se zraněním prstu má i český gólman Zítka, proto Vercauteren nominoval tři brankáře. Rozmýšlí se mezi systémem 3-4-3 a 4-3-3.

Jakou hru očekává od Slavie? „Je to organizovaný tým, používá presing a několik hráčů stále vytváří tlak na míč. Předpokládám, že bude spoléhat na protiútoky,“ vyjmenoval Vercauteren.

Kouč si pochvaloval i nasazení hráčů při tréninku. „Všichni mají velkou motivaci probojovat se do sestavy, zahrát si v Lize mistrů. Mezi našimi útočníky je velká konkurence, možná někoho z nich použijeme v záloze.“ Ačkoliv mnoho fanoušků RSC považuje za velkého favorita, trenér jejich optimismus brzdí. „Začíná se od nuly, šance jsou vyrovnané.“

Druhou část tiskové konference vedl trenér Jarolím, na dotazy belgických novinářů odpovídal plynulou francouzštinou. Rozhovor s koučem Karlem Jarolímem.

V sedm hodin pak začal rozklusáním trénink slávistů na stadionu Constant Vanden Stocka, který náš trenér po deseti minutách uzavřel.

Na zápas bylo prodáno zatím 16 000 vstupenek, lístky si fanoušci kupovali u pokladen stadionu i dnes.

Výkop je zítra ve 20:30, sektor fanoušků hostů je za brankou z pohledu hlavní tribuny na pravé straně. Očekává se teplejší počasí než panovalo v posledních dnech u nás.

Všechny fotografie: Martin Malý

Aktuálně

O pauze nevypneme. Derby má celý tým v hlavě

26. 11. 2022
Předávání Klíče primátora hlavního města Prahy si užil i David Jurásek. Po slavnostním ceremoniálu vzpomínal na historickou výhru v derby i prozradil, komu přeje na probíhajícím mistrovství světa.

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články